Polerowanie lakieru samochodowego
7 września 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Sprawdzone sposoby na renowację lakieru samochodowego

Lakier samochodowy w wyniku eksploatacji może tracić swój blask i ulegać zmatowieniu. Przyczyną tego zjawiska są często niekorzystne warunki atmosferyczne, czy też drobinki zanieczyszczeń. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się przeprowadzenie renowacji lakieru. W poniższym artykule przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na renowację lakieru samochodowego. Życzymy udanej lektury.

Polerowanie lakieru samochodowego i woskowanie auta

Powłoki lakiernicze pojazdu po pewnym czasie eksploatacji mogą tracić swoje właściwości i ulegać zarysowaniom. Sprawia to, że karoseria zaczyna matowieć i wyglądać nieestetycznie. W takiej sytuacji warto zdecydować się na renowację lakieru samochodowego. Polega ona na przywróceniu lakieru do pierwotnego wyglądu i usunięciu wszelkich zarysowań.

Jednym ze skutecznych sposobów na renowację lakieru jest polerowanie. Do jego wykonania wykorzystuje się specjalne środki i maszyny polerskie, dzięki którym można pozbyć się rys i wygładzić powierzchnię lakieru. Co więcej, polerowanie lakieru może też usunąć zmatowiałe elementy karoserii i nadać jej blasku.

Kolejną polecaną metodą renowacji lakieru jest woskowanie karoserii. Polega ono na zabezpieczeniu powłoki lakierniczej specjalnymi preparatami natłuszczającymi, które chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych.

Zabezpieczanie lakieru powłoką ceramiczną i folią ochronną

Równie skuteczną metodą renowacji lakieru samochodowego jest zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną. Wówczas warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, takiej jak salon auto detailingu Elite Studio z Wrocławia. Firma specjalizuje się w usługach z zakresu kosmetyki samochodowej i oferuje usługi, takie jak polerowanie i renowacja lakieru samochodowego, oklejanie pojazdów, czy też przyciemnianie szyb.

Powłoka ceramiczna skutecznie uszczelnia zewnętrzną warstwę lakieru, a dodatkowo sprawia, że jest on odporny na zabrudzenia. Co ciekawe, użycie odpowiednich środków i zastosowanie właściwej techniki sprawia, że powłoka ceramiczna może zapewnić ochronę lakieru nawet do 5 lat.

Renowację lakieru samochodowego można także skutecznie przeprowadzić, nakładając na pojazd specjalną folię ochronną. Charakteryzuje się ona właściwościami samoregenerującymi, które sprawiają, że folia samoczynnie pozbywa się zarysowań i usuwa mikrouszkodzenia. Dodatkowo może być ona bezbarwna, dzięki czemu jest niewidoczna i nie zmienia wyglądu auta.