22 czerwca 2017

Kategoria:
Motoryzacja

W jaki sposób wybrać dobrego dystrybutora części zamiennych do samochodów

Awaria auta to zawsze kłopotliwa sprawa, ale sama usterka to dopiero początek. Samochód jest unieruchomiony, o dobrego mechanika trudno i trzeba długo czekać w kolejce po diagnozę. Kiedy już wiemy, co jest nie tak, potrzebujemy części. Zakup części zamiennych jest kłopotliwy i obarczony ryzykiem. Jak znaleźć dobrego dystrybutora części zamiennych?

Problemy z dystrybutorami części zamiennych

Kupowanie części zamiennych zawsze obarczone jest pewnym ryzykiem wynikającym przede wszystkim z niesolidności dystrybutorów, ale też z faktu, że łatwo o części niskiej jakości. Ponieważ wiele osób poszukuje tanich elementów, właśnie takimi nasycony jest rynek. Niestety, jeżeli poszukujemy czegoś wysokiej jakości, może się to okazać niełatwym zadaniem.

Problemem może być nie tylko jakość zamówionej części, ale też obsługi. Niektórzy oferują części, których nie mają na stanie i dopiero po wpłynięciu zamówienia nabywają je i wysyłają klientowi. Przez to czas dostawy wydłuża się, a my musimy czekać, aż auto odzyska sprawność. Samochód jest używany codziennie i każdy dzień zwłoki powoduje nie tylko obniżony komfort życia, ale też często straty finansowe, ponieważ dla wielu osób auto jest źródłem zarobku bezpośrednio lub pośrednio.

Po czym poznać dobrego dystrybutora autoczęści?

Dobry dystrybutor części samochodowych to taki, o którym można powiedzieć: solidny. Jeżeli zależy nam na czasie i bezproblemowym załatwieniu sprawy, najlepiej zdecydować się na firmę o ugruntowanej pozycji na rynku. Taki sprzedawca oferuje wyłącznie to, co ma u siebie i udostępnia to od ręki, a jeżeli czas oczekiwania na część jest dłuższy – informuje o tym klienta przed zakupem. Dobrego dystrybutora można poznać także po tym, że oferuje on wiele różnych części – oznacza to, że ma dostęp do wielu źródeł towaru i reaguje na zapotrzebowanie klientów.

Oczywiście, renoma wiąże się często z nieco wyższymi cenami. Jest to jednak koszt oszczędzonych nerwów oraz czasu. Kupując u solidnego sprzedawcy, możemy być pewni szybkiej wysyłki, sprawności części oraz gwarancji, która chroni nas na wypadek, gdyby jednak część okazała się wadliwa. Godnym polecenia sprzedawcą jest www.carwit.pl.