19 sierpnia 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Skup samochodów dla firm – korzyści biznesowe

Czasem firma chce wymienić, ograniczyć lub nawet zlikwidować swoją flotę samochodów. Sprzedaż takich firmowych aut osobowych, dostawczych czy ciężarowych pozwala przedsiębiorstwu sporo zaoszczędzić, a przy okazji nieco zarobić. Coraz więcej firm decyduje się przy tym na sprzedaż swoich pojazdów w skupie. Jakie korzyści biznesowe niesie ze sobą to rozwiązanie?

Skupy samochodów nie tylko dla klientów indywidualnych

W Polsce rynek skupu pojazdów używanych ma się od kilku lat doskonale. Firmy, które prowadzą skupy aut – takie jak na przykład Autodiler z Lublina – swoją ofertę kierują nie tylko do klientów indywidualnych, ale i innych firm. Skup takiej floty firmowej pozwala nie tylko na legalne pozbycie się pojazdów należących do danego przedsiębiorstwa, ale i na szybkie załatwienie sprawy. Można przy tym sporo zyskać finansowo. Firmy, które zajmują się na co dzień skupem samochodów na ogół przyjmują pojazdy w każdym stanie technicznym i to niezależnie od ich modelu, rocznika, marki czy sprawności. Dlatego ze skupu skorzystać mogą zarówno posiadacze aut nowych, jak i kilkuletnich, powypadkowych i w każdym innym stanie.

Zalety sprzedaży samochodu do skupu

Skup aut pozwala na szybkie, legalne i korzystne pozbycie się samochodów firmowych. Co ciekawe, rynek skupu pojazdów używanych coraz bardziej się specjalizuje. Są firmy, które skupują jedynie auta powypadkowe lub poleasingowe. Są też takie, które stawiają na pojazdy nowe. Za taki samochód można oczywiście uzyskać najwięcej pieniędzy. W większych miastach takich skupów jest naprawdę sporo. Co więcej, często oferta takich skupów dedykowanych klientom biznesowym jest bardziej atrakcyjna niż ta przeznaczona jedynie dla osób prywatnych. Firmy, które dłużej współpracują z danym skupem mogą ponadto liczyć na pewne korzyści.

Korzyści długofalowe

Są to np. darmowy transport, bezpłatna wycena bądź ograniczenie formalności do zupełnego minimum. To tylko początek zalet długotrwałej współpracy z jednym skupem aut dla firm. Korzyści jest bowiem o wiele więcej. W przypadku skorzystania z usług firmy zajmującej się skupem pojazdów można liczyć na szybką i bezproblemową transakcję w uczciwej cenie, która jest w 100% legalna i zgodna z prawem. Skup aut to korzystne rozwiązanie dla tych firm, które chcą pozbyć się swojej floty pojazdów osobowych, dostawczych czy ciężarowych szybko i nic na tym nie tracąc. Firm, które zajmują się tym profesjonalnie z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej, nie tylko w dużych miastach.