skup aut sprzedaz samochodow uzywanych
27 września 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Skup jako alternatywa dla giełdy samochodowej

Pozbycie się używanego samochodu bywa kłopotliwe, wymaga dodatkowych wydatków i poświęcenia sporej ilości czasu. Tradycyjne sposoby sprzedaży takie jak giełda samochodowa wiążą się z ryzykiem długiego oczekiwania na klienta, a nierzadko także pogodzenia się z koniecznością znacznego obniżenia ceny. Ciekawą alternatywą, która jest pozbawiona takich wad, jest sprzedaż pojazdu w skupie aut.

 

W jaki sposób najlepiej sprzedać używany samochód?

 

Sprzedaż używanego samochodu pozwala na uzyskanie części środków potrzebnych na zakup nowego pojazdu. Dzięki tej kwocie można pokryć wysokość wkładu własnego potrzebnego przy zaciąganiu kredytu bankowego albo zwiększyć przeznaczone na ten cel oszczędności. Pozbycie się swojego starego auta nie zawsze będzie jednak proste. Nawet sprzedaż pojazdu, który jest utrzymany w dobrym stanie technicznym, ma niewielki przebieg i jest zadbany, może przysparzać kłopotów, zwłaszcza jeśli właścicielowi zależy na uzyskaniu możliwie dobrej ceny.

 

Tradycyjnym sposobem sprzedaży auta jest zaoferowanie go na giełdzie samochodowej albo skorzystanie z możliwości, jakie daje internet i wystawienie go na sprzedaż w serwisie aukcyjnym lub ogłoszeniowym. Oba te rozwiązania wiążą się jednak z kilkoma niedogodnościami. Najpoważniejszymi z nich są zwykle długi czas potrzebny na realizację transakcji oraz ilość czasu, którą trzeba poświęcić na przygotowanie auta do sprzedaży, prezentowanie go potencjalnym nabywcom oraz prowadzenie z nimi rozmów na temat przeszłości auta czy szczegółów związanych z jego stanem technicznym lub wyposażeniem

– wyjaśnia przedstawiciel firmy Auto-Skup Śląsk, która zajmuje się skupem i sprzedażą samochodów osobowych oraz pojazdów dostawczych.

 

Samochód, który zostanie zaoferowany na giełdzie samochodowej, będzie musiał być tam dostarczony, co wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Sprzedający będzie także musiał poświęcić sporo czasu nie tylko na obecność na samym placu, ale również na dojazd i powrót. Również korzystanie z serwisów internetowych przeznaczonych do sprzedaży aut wiąże się z dodatkowymi zabiegami, choćby wykonaniem odpowiednich zdjęć, które będą dołączone do oferty. W obu przypadkach o wiele większym problemem będzie jednak brak gwarancji, że uda się sprzedać pojazd w stosunkowo krótkim czasie.

 

Zalety korzystania z oferty skupu aut

 

Na szczęście osoby, które chcą pozbyć się używanego auta, mogą skorzystać z innych możliwości. Jedną z najkorzystniejszych alternatyw jest zdecydowanie się na ofertę skupu aut. W takim przypadku cała procedura jest załatwiana sprawnie, a sprzedający nie musi martwić się ani o wykonywanie specjalnych zabiegów związanych z myciem, polerowaniem, sprzątaniem czy wymianą gorzej prezentujących się elementów wyposażenia wnętrza, ani o przygotowywanie się do rozbudowanych formalności.

 

Najważniejszą zaletą korzystania z propozycji oferowanych przez skup aut jest bardzo szybka wycena auta oraz przygotowanie atrakcyjnej oferty cenowej. Co równie ważne, ilość formalności niezbędnych po zaakceptowaniu przedstawionej propozycji jest minimalna, a transakcję można sfinalizować „od ręki”. Niezwykle krótki jest czas oczekiwania na umówioną kwotę. W przypadku tańszych aut pieniądze mogą być przekazane gotówką od razu po podpisaniu dokumentów i pozostawieniu pojazdu. Jeśli kwota będzie nieco wyższa, a sprzedający posiada auto zarejestrowane na prowadzoną przez siebie firmę, to zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona przekazana przelewem bankowym. Jest on jednak wysyłany natychmiast po zakończeniu formalności, sprzedający może więc otrzymać swoją należność nawet tego samego dnia, choć zależy to od tego, jak sprawnie działa obsługujący go bank. Ograniczenie to nie ma znaczenia, jeśli pojazd jest zarejestrowany na osobę fizyczną, która nie jest przedsiębiorcą.

 

Korzystanie z usług skupu aut to oferta zarówno dla osób prywatnych, które pozbywają się swojego samochodu, jak i dla firm oraz instytucji. W ten sam sposób można sprzedać jednorazowo nawet kilka aut, np. przy wymianie firmowej floty czy zmianie profilu prowadzonej działalności. Skup aut to także wyjście przy pozbywaniu się aut poleasingowych.

 

Warto pamiętać, że skup aut to metoda na pozbycie się auta, które w inny sposób ciężko byłoby sprzedać. Skup przyjmuje również pojazdy w gorszym stanie technicznym, starsze, uszkodzone czy niekompletne. Co więcej, jest to jedyny sposób na uzyskanie dzięki temu kwoty porównywalnej z taką, jaką otrzymałby właściciel, rozbierając auto samodzielnie na części, co jednak byłoby nielegalne i nie pozwalało na wyrejestrowanie pojazdu. Skorzystanie z oferty skupu aut to jedna z najciekawszych i najlepszych alternatyw dla wszystkich innych sposobów na pozbycie się auta, gwarantująca szybką wypłatę pieniędzy.