Renowacja felg stalowych i aluminiowych
7 września 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Renowacja felg krok po kroku

Niestety często zdarza się, że nawet kilkuletnia eksploatacja samochodu skutkuje rysami i otarciami felg. O ile powierzchowne niedoskonałości są łatwe do zamaskowania, o tyle już poważne uszkodzenia wymagają interwencji specjalistów. W takich sytuacjach warto rozważyć usługę renowacji felg. W jaki sposób ona przebiega? Co warto wiedzieć na temat przykładowej oferty i do kogo się zgłaszać?

Po co wykonuje się renowację felg?

Uszkodzenia felg mogą wynikać z różnych czynników. Najczęściej winne są temu jazda po nieutwardzonych powierzchniach, trudne warunki atmosferyczne oraz pogorszenie kondycji kół. W takim przypadku, po kilku latach, warto zgłosić się na renowację felg. Specjaliści są w stanie nie tylko poprawić wygląd samej powłoki, ale także poradzą sobie z uszkodzonym rantem lub ze wgnieceniami.

W ramach renowacji felg wykonuje się takie działania jak:

  • wypełnianie ubytków,
  • spawanie,
  • prostowanie,
  • lakierowanie,
  • polerowanie.

Celem każdego fachowca jest to, aby po opuszczeniu warsztatu felgi prezentowały się jak nowe.

Renowacja – co warto wiedzieć o usłudze?

W jaki sposób przebiega proces renowacji felg? Ma on wiele etapów. Najpierw fachowcy przeprowadzają oględziny. Oceniają wówczas ogólny stan techniczny elementów.

Metodami chemicznymi usuwa się stare powłoki. Na tym etapie można się pozbyć także uporczywych zabrudzeń i rdzy.

Kolejny krok to naprawa felg: spawanie, prostowanie, uzupełnianie ubytków, szlifowanie oraz toczenie. Powierzchnia felg jest potem obrabiana przy wykorzystaniu techniki strumieniowo-ściernej.

Następnie maluje się detale, nakładając na nie metodą systemową trzy powłoki preparatu barwiącego. Najlepiej w tym przypadku sprawdza się farba podkładowa o dużej rozlewności. Kolor jest dobierany w postaci farby ciekłej termoutwardzalnej. Na całość aplikuje się lakier bezbarwny proszkowy na żywicy poliuretanowej.

Gdzie zgłosić się po renowację felg?

Najlepiej zgłaszać się do miejsc, które korzystają z produktów najlepszej jakości, a zatrudnieni fachowcy mają dużą wiedzę i doświadczenie.

Dlatego rekomendowanym warsztatem jest Felg Styl w Górze Kalwarii. To firma, która daje gwarancję na to, że felgi będą czyste, lśniące i odpowiednio przygotowane do dalszej eksploatacji w terenie.

Wspomniane przedsiębiorstwo wykonuje każdy z powyższych etapów bardzo starannie, co daje najlepsze możliwe rezultaty.