Plandeki samochodowe
6 maja 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Przydatne akcesoria do plandek samochodowych

Plandeki mają niezwykle szerokie zastosowanie. W zależności od ich kształtu, czy materiału mogą, z którego są wykonane – mogą być przeznaczone do osłony różnego rodzaju przedmiotów. W celu dopasowania odpowiedniej plandeki warto sprawdzić, jakie posiada właściwości. To jednak nie wszystko. Kryterium wyboru stanowi części możliwości wyposażenia konkretnego typu w specjalne akcesoria, jak np. różnego rodzaju linki gumowe, pierścienie itd.

Plandeki – właściwości, które charakteryzują każdy rodzaj przykrycia samochodowego

Niezależnie od rodzaju, czy przeznaczenia wszystkie plandeki mają pewne właściwości wspólne. Dotyczy to przede wszystkim tego, że chronią przed:

  • wilgocią, (nie koniecznie, w naszej ofercie mamy także plandeki przepuszczające powietrze i wodę)
  • zabrudzeniami,
  • uszkodzeniami.

Specjalista z firmy Dr Thiel GmbH SP. Z O.O. zauważa: 

Do najczęściej spotykanych rodzajów plandek, zalicza się te, które wykonuje się z PVC. Surowiec ten jest nie tylko mocny, ale co ważne jest również gruby, a to przekłada się, na zdecydowanie lepszą ochronę. Na uwagę zasługuje również stosunkowo niska cena, która, często jest jednym z głównych kryteriów branych pod uwagę przez klientówWarto wspomnieć również o lekkiej plandece wodoszczelnej.  Produkt ten, bardzo dobrze się sprzedaje ze względu na bardzo wysoką wytrzymałość, zachowując jednocześnie niewygórowaną cenę.

Co wyróżnia plandeki samochodowe?

Plandeki samochodowe mogą być wykorzystywane na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim, z ich pomocą możliwe jest dokładne zabezpieczenie towaru, który jest przewożony pojazdem. W tym przypadku liczy się odpowiednie dopasowanie do auta. Przed zakupem konieczne jest jego zmierzenie i na tej podstawie dobranie odpowiedniego rozmiaru. Warto pamiętać, że plandeki przeznaczone do tego celu powinny być zdecydowanie grubsze, przez co zyskują na wytrzymałości. Wszystko za sprawą narażenia na podmuchy wiatru podczas przemieszczania się pojazdu.

 Jest to również idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie garażuje swojego samochodu, a chciałby ochronić go przed warunkami atmosferycznymi, czy zabrudzeniami. W tym przypadku zwykle wykorzystuje się cieńsze modele.

Plandeki samochodowe – przydatne akcesoria, które warto znać

Sama plandeka to zdecydowanie nie wszystko. Należy pamiętać, że do jej poprawnego zamocowania konieczne będzie wykorzystanie praktycznych akcesoriów. Część z nich może znajdować się na wyposażeniu samochodu – szczególnie w modelu dostawczym. Chodzi tutaj przede wszystkim o wszelkiego rodzaju prowadnice, sprzączki czy uchwyty. Jeżeli jednak pojazd ich nie posiada, należy odpowiednie elementy dokupić.

Istotne będą przede wszystkim te produkty, do których plandeka zostanie przymocowana. Mogą one mieć konstrukcję stałą – najczęściej jednak stanowią połączenie elementów ruchomych, ułatwiających pracę z plandeką. Istotne jest również, zaopatrzenie się w odpowiedniej jakości linki do mocowania. W zależności od zapotrzebowania można wybrać modele mające rdzeń z bawełny lub stalowy (takich linek my nie oferujemy, nasze linki gumowe mają rdzeń kauczukowy, przez co są bardzo rozciągliwe i odporne na rozerwanie) – w różnej grubości, najczęściej od 6 do 8 milimetrów. Coraz częściej stosuje się także pasy zabezpieczające – te są szczególnie przydatne podczas transportu większych ładunków.