przewozy autokarowe transport
20 września 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Przewozy autokarem za granicę. Gdzie najczęściej podróżujemy?

Podróże autokarem często są znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż korzystanie z samolotu lub własnego samochodu. Obecnie wiele firm decyduje się na uruchomienie kursów do niemal każdego kraju w Europie, a czasami także poza nią. Nawet tak długie przejazdy z wykorzystaniem nowoczesnych pojazdów mogą być w pełni komfortowe. Dokąd najchętniej podróżują Polacy?

Kraje bałkańskie

Szczególną popularnością wśród Polaków cieszą się kraje położone na Półwyspie Bałkańskim. W sezonie do Grecji, Bułgarii czy Chorwacji podróżuje ponad 30% turystów. Coraz chętniej trasa ta jest pokonywana z pomocą autokarów gwarantujących wysoki komfort, jednocześnie trafiając w gusta osób, które nie przepadają za lataniem samolotem.

Europa Zachodnia

Przewozy autokarowe często obejmują również cieplejsze kraje położone w Europie Zachodniej. Mowa tu o Hiszpanii, Portugalii czy Włoszech, dokąd każdego roku udają się tysiące Polaków. Szczególnie popularne stają się wycieczki objazdowe, które pozwalają na zobaczenie kilku zachodnich krajów podczas jednego wyjazdu. Wówczas względnie długa podróż dzieli się na krótsze odcinki uprzyjemniane zwiedzaniem i noclegami w hotelach.

Kraje sąsiadujące z Polską

Krótkie trasy również są w cenie. Autokarem z łatwością można dotrzeć do Berlina, Pragi i Bratysławy, a niekiedy również do naszych sąsiadów spoza Unii Europejskiej. Takie kierunki są wybierane głównie przez turystów nastawionych na zwiedzanie konkretnego miasta lub dłuższą podróż z wieloma przesiadkami, której początek ma miejsce tuż za naszą granicą.

Dlaczego warto wybrać autokar?

Podróże autokarem są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które boją się latać. Podróż takim środkiem transportu jest znacznie tańszy niż przejazd szybkim pociągiem czy samochodem, a jednocześnie odciąża pasażerów z konieczności skupiania się na przepisach drogowych obowiązujących w danym miejscu.

Kiedyś autokarowe przejazdy zagraniczne mogły kojarzyć się z brakiem komfortu i długimi godzinami w jednej, niewygodnej pozycji. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Firma Norbis dysponuje najnowszymi autokarami prowadzonymi przez wykwalifikowanych kierowców. W każdym pojeździe znaleźć można WC, Bar, regulowane fotele, ogrzewanie czy klimatyzację. Takie rozwiązania sprawiają, że podróż autokarem staje się wygodniejsza niż prowadzenie własnego auta czy przejazd tanimi pociągami.