Wynajem długoterminowy auta
11 stycznia 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Potrzebujesz auta na dłuższy czas? Wynajmij je!
5 (100%) / 1 głosów

Potrzebujesz auta na dłuższy czas? Wynajmij je!

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup nowego auta. Mimo to, możemy skorzystać z poruszania się nowoczesnymi samochodami nie będąc ich właścicielami. Jak to możliwe? Wszystko dzięki długoterminowemu najmowi samochodów. Opcja ta jest bardzo wygodna i znacznie tańsza od zakupu nowego auta. Jak zatem działa najem długoterminowy i co warto o nim wiedzieć?

Coraz bardziej popularny staje się długoterminowy wynajem aut. Czym jest najem długoterminowy? Jego podstawową zasadą jest to, że w zamian za korzystanie z samochodu, płacimy miesięczny czynsz.

Jak mówią specjaliści z firmy Nest Rent: „Opcja wynajmu długoterminowego jest dużo korzystniejsza niż rata leasingu. Co więcej, zyskujemy nie tylko auto, ale również pełen pakiet obsługi wraz z serwisem”.

Umowa najmu długoterminowego zazwyczaj jest określona czasowo i wynosi od miesiąca do ponad 24 miesięcy. Warto też wiedzieć, że miesięczna rata czynszu jest bardzo korzystna ze względu na fakt, że firmy oferujące wynajem aut mają bardzo satysfakcjonujące umowy z dealerami samochodowymi. Dodatkowo, po zakończeniu umowy, jako wynajmujący możemy zdecydować, czy dane auto chcemy odkupić za gotówkę, czy w formie leasingu. Możemy również zostawić auto firmie wynajmującej i zdecydować się na wynajęcie innego auta. Firmy prowadzące wynajmem długoterminowy samochodów posiadają wiele zróżnicowanych i dopasowanych do potrzeb indywidualnego klienta umów najmu. Są to umowy podstawowe oraz premium, zawierające dodatkowe udogodnienia.

Korzyści wynajmu długoterminowego

Oczywiście największą korzyścią w przypadku wynajmu długoterminowego samochodu będzie to, że poza miesięcznym czynszem oraz tankowaniem nie ponosimy żadnych opłat związanych z użytkowaniem pojazdu. Oznacza to, że firma wynajmująca nam pojazd w ramach umowy zobowiązuje się do wymiany opon wraz z ich przechowywaniem, serwisu w ramach usterek samochodu, czy też oferuje nam auto zastępcze na czas naprawy. Dodatkowo firma wynajmująca opłaci ubezpieczenie, wymagane przeglądy techniczne, a co najważniejsze, w razie usterki, dostarczy nam nowe i sprawne auto. Firmy wynajmujące auta dbają o to, aby ich oferta zawierała różnorodne auta pod wynajem, w tym również te najnowsze modele. Dzięki temu z pewnością każdy z nas znajdzie model odpowiadający indywidualnym potrzebom. Pamiętajmy również, że nie musimy martwić się, że koszty wynajmu wzrosną, ponieważ wartość czynszu jest ustalana na początku umowy i jest niezmienna przez cały okres jej trwania.