13 czerwca 2017

Kategoria:
Motoryzacja

Pojazd w dobrych rękach. Zalety korzystania z autoryzowanych serwisów samochodowych

Jedną z powinności właściciela samochodu jest wykonywanie regularnych przeglądów technicznych. Usługi serwisowe mają swoją cenę, dlatego wiele osób stara się oszczędzać, szukając pomocy u niezależnych warsztatów. To dość ryzykowne podejście, które w dłuższej perspektywie może nam zaszkodzić. Dlaczego lepiej zaufać serwisom autoryzowanym? Jakie zalety niesie ze sobą korzystanie z ASO?

Cena równa się jakość

Argumentem podnoszonym przez przeciwników korzystania z ASO są wysokie ceny świadczonych usług. Trzeba jednak wiedzieć, że z wyższą ceną idzie w parze wyższa jakość.

Przekazując pojazd w ręce autoryzowanego serwisu, zyskujemy gwarancję na robociznę i podzespoły. Utrzymana też zostaje gwarancja na samochód, w zakresie i terminie jej obowiązywania. Klient jest informowany o szacowanych kosztach usługi serwisowej przed jej realizacją, dzięki czemu unikamy niedomówień w kwestii rozliczenia – objaśnia ekspert salonu samochodowego INTER-CAR, autoryzowanego dealera Volvo we Wrocławiu i Opolu.

Obsługa certyfikowana

Pracownicy Autoryzowanej Stacji Obsługi to certyfikowani fachowcy, wykwalifikowani w serwisowaniu i naprawie pojazdów danej marki – na przykład Volvo. Specjalistyczna wiedza mechaników jest podparta instrukcjami i zaleceniami fabrycznymi, opracowanymi przez koncern motoryzacyjny. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie działania są wykonywane zgodnie ze sztuką, w sposób rekomendowany dla naszego modelu pojazdu. Zwykłe warsztaty nie są w stanie zapewnić takiego stopnia indywidualizacji usług.

Sprawdzone części zamienne

Zdarza się, że przegląd wykazuje usterkę elementu czy podzespołu. W takiej sytuacji często konieczna jest jego wymiana. Oryginalne części zamienne uzyskamy wyłącznie w ASO.

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie jazdy, nie powinniśmy ryzykować stosowania tanich zamienników. Niezależne warsztaty kuszą taką możliwością, jednak warto rozważyć ją dwa razy. Zakup tańszych wycieraczek nie wyrządzi wielkiej szkody, ale w przypadku klocków czy tarcz hamulcowych nie jest to już tak oczywiste. Markowe części są dopasowane do konstrukcji pojazdu, a przez to pewniejsze. W razie wystąpienia problemów, przysługuje nam też prawo do ich reklamacji – tłumaczy przedstawiciel Volvo INTER-CAR.

Zaufanie przede wszystkim

ASO to jedyne licencjonowane ośrodki, dysponujące sprawdzonymi technologiami serwisowymi. Autoryzowana Stacja Obsługi Volvo i inne podobne punkty staną na wysokości zadania, by sprostać naszym oczekiwaniom. Fachowcy danej marki reprezentują bowiem nie tylko siebie, lecz cały koncern, któremu zależy na jak najlepszej renomie. To inaczej niż w przypadku zwyczajnego warsztatu, o którym często nie wiemy zbyt wiele. Pamiętaj – na serwisie samochodu nie warto oszczędzać! Zaufaj miejscu, które jest tego zaufania godne. Tylko wtedy zyskasz pewność, że Twój pojazd znajduje się w dobrych rękach.