bus vs samolot
27 grudnia 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Podróżowanie busem do Anglii jako alternatywa dla samolotu

Pierwszą decyzją, którą trzeba podjąć przed wyjazdem, jest najczęściej wybór środka transportu, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw dotyczących poszczególnych sposobów podróżowania. O ile w przypadku innych kontynentów wybór wydaje się oczywisty, jak to wygląda, kiedy chcemy pojechać do Wielkiej Brytanii?

Zaletą podróży samolotem jest czas – lot trwa około dwóch, trzech godzin, do których należy jeszcze doliczyć odprawę i ewentualnie dojazd na lotnisko, czasem do innego miasta czy nawet województwa. Jednak nie zawsze szybkość przemieszczania się powinna być najważniejszym czynnikiem przy dokonywaniu wyboru – liczy się również cena biletu, komfort czy indywidualne potrzeby pasażera.

Dostępność busów do Anglii

Jeżeli mieszkamy w dużym mieście wojewódzkim, dojazd na lotnisko nie stanowi żadnego problemu. Co jednak, kiedy jest inaczej? Otóż to duży plus podróżowania busem – obsługują one zarówno większe miasta, jak i małe miejscowości, a co więcej – część firm proponuje usługę door-to-door, co oznacza, że klient nie musi już nigdzie dojeżdżać, bo zostanie odebrany prosto z domu i odwieziony pod wskazany adres.

Komfort podróży

Podróżując busem do Anglii, mamy możliwość odbywania postojów, zarówno krótszych, aby rozprostować nogi, jak i takich, podczas których będzie można zjeść ciepły posiłek, będący miłą alternatywą dla przepłacania za przekąski na pokładzie samolotu.  Nie ma również żadnych przeszkód do używania telefonu, wykonywania połączeń czy korzystania z Internetu, więc jeżeli ktoś potrzebuje być w ciągłym kontakcie – powinien rozważyć podróż busem.

Ceny

Osoby mające doświadczenie w podróżowaniu wiedzą, jak wygląda szukanie tanich biletów samolotowych: przeglądanie godzinami różnych portali, śledzenie aktualnych promocji, kupowanie biletów last minute, do których trzeba potem dopasować swój dojazd czy długość pobytu. W przypadku busów nie jest to potrzebne – ceny kursów są stałe, a częstotliwość kursowania transportu na tyle duża, że nawet na krótko przed wyjazdem będziemy mogli znaleźć odpowiadające nam połączenie w korzystnej cenie – przykładowo, firma Beska-Travel oferuje kursy do Anglii w cenach zaczynających się już od 370 złotych.

Inne udogodnienia związane z podróżą busem

Dobrą wiadomością dla właścicieli zwierzaków będzie to, że w busie możliwy jest również przewóz pupila, w komfortowych warunkach i bez stresu. Może on również podróżować sam – wystarczy, że spełni stawiane przez firmę przewozową warunki takie, jak np. dobry stan zdrowia czy posiadanie mikrochipu. Same podróżować mogą również dzieci, po wypełnieniu formularza i zakupieniu biletu przez rodziców.

Podróż busem do Anglii ma więc niewątpliwie wiele zalet, wśród których można wymienić również brak konieczności ograniczania wielkości i ciężaru bagażu oraz szeroką ofertę usług dodatkowych świadczonych przez firmy przewozowe – od dostarczania paczek, po pomoc w przeprowadzkach.