oklejanie samochodu
31 sierpnia 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Oklejanie samochodu folią jako sposób na reklamę

Zmiana koloru auta czy wymalowanie na nim konkretnych wzorów to bardzo kosztowna inwestycja, która potrafi przekroczyć nawet cenę nabywczą pojazdu. Nie oznacza to na szczęście, że trzeba całkowicie zrezygnować z takiego pomysłu. Warto jednak wybrać prostsze i zdecydowanie bardziej przystępne cenowo rozwiązanie – oklejanie samochodu folią. Czy to dobry sposób na reklamę?

Jakie są zalety kolorowej folii do oklejania samochodu?

W przypadku lakierowania samochodu cofnięcie całego procesu jest niemożliwe. Jeżeli natomiast chodzi o okleinę, można ją samemu oderwać bez żadnego ryzyka, że uszkodzi się w ten sposób karoserię. Oklejanie samochodu dodatkowo nie jest tak skomplikowanym i długotrwałym procesem tak jak np. lakierowanie. Nie trzeba w tym przypadku rozmontowywać żadnych elementów pojazdu. Wystarczy użycie silnego kleju, który sprawi, że raz przyklejona folia nie będzie samoczynnie odchodzić od karoserii. Samo schnięcie nie zajmuje zbyt wiele czasu – to zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut.

Można powiedzieć, że folia do oklejania samochodu nadaje każdemu pojazdowi szyku i elegancji. Staje się on również bardziej zindywidualizowany. W ofercie zazwyczaj można znaleźć folie matowe, jak i folie błyszczące – wybór tak naprawdę zależy od preferencji klienta. Dodatkowa zaleta takiej folii to ochrona przed zarysowaniami, a także szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Oklejanie samochodu folią jako dobry sposób na reklamę

Oklejanie pojazdów specjalną folią z nadrukami firmowymi to jeden z chętnie wybieranych sposobów reklamy. Nigdy nie lakieruje się ich na karoserii – zawsze stosuje się do nich specjalne okleiny. To dobry sposób dla tych, którzy bardzo często jeżdżą autem, a więc mogą wypromować w ten sposób swoją firmę. Samochód jest wtedy wystawiony na bezustanną ekspozycję, a więc tym samym zapewnia reklamę o szerokim zasięgu.

Aby reklama spełniała swoje założenia, konieczna jest czytelna grafika. Istotny będzie tutaj rozmiar czcionki, chwytliwy slogan czy atrakcyjna szata graficzna oparta na wyróżniających się kolorach. Konieczne jest także umieszczenie własnego logo. W taki sposób można zbudować w ludziach świadomość marki. Grupą doświadczonych specjalistów, która zajmuje się oklejaniem samochodów i przyciemnianiem szyb jest firma Przyciemnianie.com.pl.

Prowadząc własną firmę, warto rozważyć, czy nie zareklamować jej z pomocą folii naklejonej na samochód. Z pewnością będzie to dobry sposób na zbudowanie świadomości marki.