24 stycznia 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Odkup samochodów powypadkowych. Czy to możliwe?

Samochód może pełnić wiele funkcji w naszym życiu. Dla jednych jest tylko wygodnym, ale używanym sporadycznie środkiem transportu, inni nie wyobrażają sobie życia bez niego – jeszcze inni potrzebują auta do wykonywania swojego zawodu. Niezależnie od tego, jak go używamy, zniszczenie samochodu w wypadku może być poważnym ciosem i stwarza problem – co zrobić z takim pojazdem. Rozwiązaniem jest oddanie go do skupu.

Czy skupy przyjmują auta powypadkowe?

Odpowiedź na pytanie „czy w skupie możemy zbyć samochód powypadkowy jest prosta: oczywiście, że tak. Skupy samochodów, takich jak LUX Autokomis są zainteresowane zakupem używanych samochodów w każdym stanie technicznym – od idealnie zachowanych egzemplarzy, po te, które przeżyły mniejsze lub większe stłuczki i kolizje. Ich usługi skierowane są z kolei do każdego – poczynając od osób prywatnych, kończąc na firmach, które chcą zbyć całą flotę swoich pojazdów.

Ile można otrzymać za samochód powypadkowy?

Zysk ze sprzedaży samochodu w dobrym staniu technicznym do skupu to średnio od 60 do 80% rynkowej wartości rynkowej pojazdu. Wynika to z faktu, że komisy zarabiają na sprzedaży pojazdów, dlatego cena zakupu musi być niższa, niż cena późniejszej sprzedaży. Jak to wygląda w przypadku samochodów powypadkowych?

Każdy pojazd w gorszym stanie technicznym wyceniany jest indywidualnie – wyjaśnia przedstawiciel firmy LUX AutokomisCena, jaką ostatecznie oferujemy klientowi uzależniona jest od kilku czynników, między innymi marki pojazdu oraz stopnia jego uszkodzenia. Za pojazdy uszkodzone tak mocno, że ich naprawa jest już całkowicie nieopłacalna i można je jedynie rozmontować na części do dalszej sprzedaży, klient otrzyma najmniejszą zapłatę. Niemniej jednak jesteśmy w stanie skupić praktycznie każdy samochód. Wycena pojazdu jest całkowicie darmowa, a pieniądze – jeśli klient zgodzi się z wyceną i przystanie na warunki umowy – wypłacamy od ręki.

Dlaczego warto skorzystać ze skupu?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zdecydować się na sprzedaż samochodu do skupu. Po pierwsze – pozbywamy się w ten sposób problemu z samochodem. Należy pamiętać, że nawet jeśli nasz samochód nie nadaje się do użytku, to dopóki jest zarejestrowany, musimy za niego płacić ubezpieczenie. Sprzedając go do skupu unikamy takiego wydatku, pieniądze pozostają w naszej kieszeni. Po drugie – możemy w ten sposób odzyskać przynajmniej cześć wartości pojazdu. Jest to dużo bardziej opłacalne, niż udanie się z nim na złom. Po trzecie – nawet jeśli nasz samochód ma szanse, by ktoś go kupił z zamiarem wyremontowania, to sprzedaż do skupu jest po prostu łatwiejsza i wymagająca mniej czasu. To świetne rozwiązanie, jeśli chcemy pozbyć się kłopotu jak najszybciej.