wypożyczenie samochodu
2 maja 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Od czego zależą koszty wypożyczenia samochodu?

Wybierasz się w podróż służbową pociągiem lub samolotem, ale będziesz potrzebował samochodu na miejscu? Planujesz kilkudniowy wypad ze znajomymi, ale żadne z was nie ma auta? A może potrzebujesz samochodu zastępczego, bo twój własny pojazd nieoczekiwanie trafił do warsztatu? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, na pewno zastanawiasz się nad kosztem wynajęcia samochodu z wypożyczalni.

Cennik wypożyczalni samochodów

Jeżeli zależy ci na tym, by wynająć auto w atrakcyjnej cenie, planuj z wyprzedzeniem. Chociaż każda wypożyczalnia samochodów ma swój własny cennik, koszt wynajęcia tego samego pojazdu może różnić się w zależności od tego, czy zdecydujesz się na wcześniejszą rezerwację, czy też będziesz potrzebował go od ręki, np. po wyjściu z samolotu. W tym drugim przypadku może być drożej. Dlatego w sytuacji, gdy np. planujesz podróż do Warszawy, ale chcesz wsiąść do wypożyczonego samochodu na lotnisku w Modlinie, zarezerwuj sobie auto z wypożyczalni odpowiednio wcześniej. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale też zyskasz trochę czasu – nie będziesz ustalać warunków wynajmu z pracownikiem w punkcie na lotnisku, samochód będzie tam na ciebie po prostu czekał.

Kolejna bardzo ważna sprawa to klasa samochodu. Im wyższa, tym droższy wynajem. Jeżeli cena jest dla ciebie najważniejszym kryterium, wybierz auto z niższego segmentu. W wypożyczalni samochodów 57rent.pl mały samochód miejski np. Skodę Citigo wynajmiesz już za 57 zł dziennie. Niewiele więcej zapłacisz za wygodniejszy samochód osobowy z segmentu B, a więc np. za Opla Corsę czy Forda Fiestę, a nawet samochód w wersji kombi – Seata Ibizę albo Renault Clio. Na większy wydatek musisz przygotować się, jeżeli zależy ci na wypożyczeniu samochodu premium lub auta sportowego. Jeśli jednak chcesz wynająć samochód na dłuższy okres, cena dobowa może być nawet o połowę niższa.

Ceny wynajmu krótko- i długoterminowego

Coraz więcej klientów w Polsce decyduje się na długoterminowy wynajem samochodu. Najczęściej są to przedsiębiorcy, którzy wolą wypożyczyć służbowy samochód, niż korzystać z leasingu. Jak to możliwe? Patrząc na standardowe stawki dobowe, można dojść do wniosku, że jest to rozwiązanie zupełnie nieopłacalne. Jednak warto wiedzieć, że przy wynajmie długoterminowym ceny ustalane są indywidualnie. Podczas wyceny usługi wypożyczalnia wciąż bierze pod uwagę standard samochodu, jednak kwota do zapłaty musi być realna. Dobre wypożyczalnie zwykle doradzają klientom najlepsze rozwiązania, które będą opłacalne dla obu stron. Toteż jeśli szukasz samochodu osobowego albo tzw. vana na dłuższy czas, rozejrzyj się za firmą o ugruntowanej renomie na rynku.