kilkudniowa wyprawa motocyklowa
8 listopada 2021

Kategoria:
Motoryzacja

O czym pamiętać pakując się na kilkudniową wyprawę motocyklową?

Wybierając się na wyprawę motocyklem, podróżnicy zmuszeni są do opanowania sztuki kompaktowego pakowania. Do dyspozycji są zwykle niewielkich rozmiarów kufry motocyklowe, w których trzeba zmieścić niezbędne przedmioty. O czym pamiętać wybierając się na wyprawę motocyklową?

Rola obuwia motocyklowego w wyprawach

Bez względu na kierunek podróży, najistotniejszym elementem wyprawy powinien być bezpieczny strój motocyklisty. Szczególnie ważne jest obuwie motocyklowe, które zarówno zabezpiecza kierowcę przed czynnikami zewnętrznymi, jak i minimalizuje ryzyko urazów w trakcie wypadku. Muszą być także wygodne i wytrzymałe oraz estetycznie wykonane, zgodnie z gustem motocyklisty. W zależności od upodobań kierowcy i specyfiki trasy można wybrać spośród butów krótszych oraz dłuższych, klasycznych i nowoczesnych, wsuwanych, wiązanych lub też zapinanych. Na długie wyprawy świetnie sprawdzą się natomiast buty zapinane na klamry i suwak.

Niezbędne wyposażenie wyprawy motocyklowej

Każdy wyjazd wyróżnia się inną specyfiką, a wyposażenie kufra zmienia się w zależności od tego, w jakim kierunku i celu się jedzie. Jadąc na południe, nie ma konieczności pakowania ciepłych ubrań. Istotne jest także miejsce, gdzie będzie się nocować oraz rodzaj organizowanego wyżywienia. Decydując się na wyżywienie we własnym zakresie, warto także zaopatrzyć się w artykuły spożywcze. Poza tak oczywistymi przedmiotami nie można pominąć również niezbędnych dokumentów. Należy do nich przede wszystkim dowód osobisty, kserokopia dokumentów pojazdu, prawo jazdy, ubezpieczenie OC, dowód rejestracyjny, karta EKUZ, karty płatnicze, czy też opcjonalne ubezpieczenie assistance. Bez względu jednak na rodzaj i długość wyprawy, warto wybierać dobrej jakości kufry, które pomieszczą niezbędne wyposażenie. Właśnie dlatego oferta sklepu motocyklowego Bialikovski cieszy się tak dużym uznaniem wśród motocyklistów poszukujących solidnych akcesoriów.

W co spakować się na wyprawę motocyklem?

Wybierając się w podróż motocyklem, nie można pomijać także doboru kufra. Bezpieczny transport bagażu na motocyklu wymaga odpowiedniego sprzętu – stabilnie przymocowanego kufra. Wybór właściwego rozwiązania zależy od wielkości przewożonego bagażu. Dostępne są zarówno kufry centralne, jak i boczne w formie sakwy. Warto także pamiętać, że każdy motocykl wyróżnia się innym sposobem montażu, który wytrzyma ciężar oraz wstrząsy w trakcie drogi. Warto więc wybierać profesjonalne sklepy z akcesoriami dla motocyklistów, które zapewnią trwały i solidny sprzęt.