plandeka samochodowa
17 maja 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Nowoczesne reklamowe plandeki samochodowe

Mogłoby się wydawać, że w dobie internetu wykorzystuje się głównie nowoczesne rozwiązania. Okazuje się jednak, że te najprostsze wciąż stanowią podstawę marketingu wielu firm. Reklamowe plandeki samochodowe są doskonałą formą promocji, a jednocześnie sposobem na budowanie spójnego wizerunku przedsiębiorstwa. Zwłaszcza, jeśli firma korzysta z pojazdów służbowych, które mogą być jednocześnie mobilną reklamą.

Wbrew pozorom, wraz z nadejściem nowoczesnych form reklamy w internecie i telewizji nie zniknęły całkowicie formy tradycyjne, wykorzystujące banery, bilbordy i inne rozwiązania. Reklama jest dźwignią handlu, a żeby generować zyski konieczne jest dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów. Stąd popularnością cieszą się reklamowe plandeki samochodowe, które spełniają dwojaką funkcję. Z jednej strony stanowią reklamę przedsiębiorstwa, z drugiej służą spójnej identyfikacji wizerunkowej.

Plandeka reklamowa – funkcjonalność i estetyka

Plandeki samochodowe spełniają przede wszystkim funkcje praktyczne – chronią przewożone towary przed działaniem czynników atmosferycznych. Jednocześnie stanowią zabezpieczenie przed kradzieżą, a także wypadaniem przedmiotów znajdujących się wewnątrz. To podstawowa rola plandek, mocowanych na stelażu samochodu dostawczego lub przyczepy. Gładka i dosyć duża powierzchnia daje spore możliwości, które można wykorzystać jako przestrzeń reklamową. W dodatku darmową.

Nie licząc kosztu wykonania nadruku na plandece nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z koniecznością wynajmu bilbordu lub innej przestrzeni reklamowej. Reklama na plandece może być wykorzystywana dowolnie długo, spełniając jednocześnie kilka funkcji. Z jednej strony jest to element niezwykle praktyczny, a nawet konieczny do korzystania z samochodu dostawczego lub przyczepy. Z drugiej zaś jest to element wizerunkowy, marketingowy, a także estetyczny. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na wykonanie plandeki z wysokiej jakości komponentów, odpornej na działanie promieni UV, wody, a także uszkodzeń mechanicznych. Wówczas reklama na pojeździe nie zblaknie i nie straci swoich walorów nawet po wielu latach użytkowania. Wysokiej jakości plandeki, w konkurencyjnych cenach oferuje producent plandek firma Parys z Wrocławia. Wybór sprawdzonych rozwiązań to gwarancja zadowolenia.

Zalety wykorzystania plandeki jako przestrzeni na reklamę

Jak już wspomnieliśmy, plandeka reklamowa nie generuje dodatkowych kosztów związanych z obsługą miejsca reklamowego. Ponosimy jedynie jednorazowy koszt zakupu. Nie trzeba również spełniać wymagań formalnych, związanych na przykład z wprowadzoną w wielu miastach ustawą krajobrazową. Na firmowym pojeździe możemy umieścić dowolną reklamę. Dodatkowo jest to reklama mobilna, która przemieszcza się wraz z samochodem. W związku z tym istnieje większa szansa dotarcia do potencjalnych klientów. Zwłaszcza, że im więcej aut plandeką reklamową na ulicach, tym więcej osób ją zobaczy.

Plandeka reklamowa to również doskonały sposób na spójny wizerunek firmy. To ważne i coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę. Jednolite reklamy, ubrania robocze lub właśnie samochody utrzymane w podobnej stylistyce wpływają na wizerunek firmy, a tym samym jej postrzeganie przez klientów. Zwiększenie świadomości marki to również możliwość wybicia się na tle konkurencji. Firma, która świadomie kreuje swój wizerunek sprawia wrażenie bardziej profesjonalnej.

Należy jednak pamiętać, by nie przesadzać z ilością informacji znajdujących się na plandece. Najlepiej, jeśli będzie to reklama przyciągająca wzrok, ale jednocześnie nieprzeciążona nadmiarem. Wystarczy nazwa firmy wraz z krótką adnotacją, czym się zajmuje, lokalizacją oraz numerem kontaktowym. Ze względu na wykorzystanie do tworzenia plandek druku wielkoformatowego nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ciekawą formę graficzną. Tak naprawdę na plandekach można wydrukować dowolną grafikę, zdjęcie lub napis.

W jakich branżach sprawdzi się plandeka reklamowa?

Wszystkie firmy, które korzystają na co dzień z własnej floty samochodów dostawczych powinny zastanowić się nad reklamą na plandece. Jest to jednorazowy wydatek, który bardzo szybko się zwraca. Szczególnie w przypadku firm transportowych, spedycyjnych, budowlanych, ale także sklepów i hurtowni, dystrybutorów i producentów. Jednym słowem wszystkich, które dostarczają towar do klienta lub korzystają z samochodów dostawczych do przewożenia narzędzi i urządzeń niezbędnych do pracy. Reklama na pojeździe to nieustanna ekspozycja marki, która porusza się wraz z właścicielem pojazdu, docierając do potencjalnych klientów z wielu miejscowości.

Wydruk wielkoformatowy na plandece samochodowej to jedna z najprostszych i najtańszych, a jednocześnie najskuteczniejszych możliwości zareklamowania swoich produktów lub usług. Nic więc dziwnego, że cieszą się niesłabnącą popularnością. Zwłaszcza, że nowoczesne materiały użyte do ich produkcji są niezwykle estetyczne i trwałe. Taka reklama może spełniać swoją funkcję przez wiele lat, w najróżniejszych branżach.