4 kwietnia 2017

Kategoria:
Motoryzacja

W co należy wyposażyć samochód ciężarowy?

Samochody ciężarowe nie są pojazdami służącymi do jeżdżenia na cotygodniowe zakupy lub podwożenia dzieci do szkoły. Są to potężne machiny przygotowane do ciężkiej i długiej pracy, dlatego ich konstruktorzy stawiają w swoich projektach na użyteczność oraz trwałość, ale kierowcy często uzupełniają swoje ciężarówki o elementy wpływające na ich stylistykę. Zdarza się bowiem, że spędzają w nich nawet kilka tygodni czyniąc z nich nie tylko miejsce pracy, ale również kuchnię, łazienkę i sypialnię. W poniższym artykule podpowiemy, w jakie dodatkowe elementy mogą wyposażyć samochody ciężarowe ich właściciele.

Praktyczne podejście

Bardzo istotnym elementem samochodów ciężarowych jest ich zabudowa, dzięki zmianie właściwości aerodynamicznych pojazdu, która pozwala na obniżenie poziomu spalania nawet do 15%. Optymalizację przepływu powietrza zapewniają spojlery dachowe, owiewki oraz zabudowa międzyosiowa, realizowana za sprawą otwieranych zestawów, które są dopasowane do każdego rozstawu osi. Zabudowa ciężarówek wpływa również na bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także na ochronę podwozia oraz nadwozia przed niszczącymi czynnikami zewnętrznymi.

Elementy wpływające na stylizację ciężarówek

Zabudowa ciężarówek zmienia nie tylko ich aerodynamikę, ale wpływa także na wygląd. Występują one w zróżnicowanej stylizacji dostosowanej do modelu pojazdu. Ponadto zabudowa może zostać pomalowana na dowolny kolor (akrylowy lub metaliczny) pasujący lub finezyjnie kontrastujący z wyglądem ciężarówki. Dużym powodzeniem cieszą się również diody LED, które ze względu na łatwą dostępność i niewygórowaną cenę pozwalają na ładną przyozdobienie pojazdu.

Właściwości estetyczne i funkcjonalne można uzyskać przez malowanie proszkowe poszczególnych elementów, które wpływa na ochronę antykorozyjną, a także dzięki montażowi orurowania, które jest jednym z najbardziej efektownych sposobów tuningu, a dodatkowo znajduje praktyczne zastosowanie w przypadku nagłego wbiegnięcia zwierzęcia przed pojazd – zauważa ekspert firmy PPHU Multi-Plast, która oferuje spojlery dachowe, zabudowy międzyosiowe, owiewki oraz inne akcesoria do ciężarówek, takie jak: lampy i reflektory, nadkola, zderzaki oraz orurowanie.