5 stycznia 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Jak najwygodniej podróżować za granicę?

Podróże zagraniczne to dzisiaj codzienność dla wielu osób. Za granicę wyjeżdżamy w celach zarobkowych – pracujemy tam na stałe lub sezonowo. Kraj opuszczamy także w celu realizacji marzeń i pasji – turystyka zagraniczna to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się branż. Takiemu natężeniu wyjazdów międzynarodowych sprzyja również rozwój transportu. Jak wygodnie podróżować za granicę?

Samolotem…

Nie da się ukryć, że to właśnie rozwój transportu lotniczego – powstawanie wielu nowych lotnisk oraz tanich linii lotniczych – sprzyja częstym wyjazdom zagranicznym. Chociaż jednak coraz więcej miast w Polsce dysponuje własnymi lotniskami, wciąż nie każdy ma do nich dogodny dostęp. Planując podróż za granicę trzeba więc nieraz nie tylko zarezerwować same bilety na lot, ale zorganizować również dojazd na lotnisko, co wydłuża całą trasę i generuje dodatkowe koszty. Te zresztą mogą okazać się dość wysokie nawet w przypadku tańszych linii lotniczych, co ma miejsce zwłaszcza w „gorących” okresach w roku, np. w okolicach Świąt Bożego Narodzenia czy w sezonie wakacyjnym. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje innych środków transportu do podróży zagranicznych.

…Autem…

Podróż własnym samochodem z pewnością ma wiele plusów. Takie rozwiązanie daje przede wszystkim dużą niezależność kierowcy. Dysponującym własnym środkiem transportu możemy samodzielnie zaplanować trasę i spontanicznie ją zmieniać, w zależności od potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić niezaplanowane przystanki czy zbaczać z trasy, by zwiedzić ciekawe miejsca. Warto jednak pamiętać, że prowadzenie auta, szczególnie w przypadku dłuższych, liczących kilkaset i więcej kilometrów tras, jest po prostu męczące. Po takiej podróży kierowca potrzebuje czasu na regenerację, a to nie zawsze jest możliwe. Poza tym koszt takiej podróży również będzie wysoki.

…A może busem?

Podróż busem to ciekawa alternatywa dla innych sposobów przemieszczania się za granicę, która cieszy się coraz większą popularnością. Zaletą podróżowania za granicę busem jest przede wszystkim wygoda. – Wyjaśnia przedstawiciel firmy przewozowej Sprint Bus. – Nowoczesne, przestronne busy, z wygodnymi fotelami i klimatyzacją oferują dogodne warunki podróży. Trasa bez przesiadek i z niewielką liczbą przystanków gwarantuje z kolei szybkie dotarcie na miejsce, gdzie pasażer może być dowieziony nawet pod wskazany adres. Doświadczeni kierowcy zapewniają sprawne i bezpieczne pokonanie trasy. Atutem przewozów międzynarodowych busami jest również ich atrakcyjna cena, nierzadko zdecydowanie niższa od podróży samolotem czy własnym samochodem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera właśnie przewozy międzynarodowe busem.