Samochody Mitsubishi
10 grudnia 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Najpopularniejsze modele samochodów marki Mitsubishi

Mitsubishi to japońska firma specjalizująca się w produkcji ponadczasowych aut. W asortymencie marki znajdują się oryginalne rozwiązania – nie tylko pojazdy osobowe, ale też SUV-y czy crossovery, które urzekają niepowtarzalnym designem i zapewniają komfortową, bezpieczną jazdę. Oferta obejmuje wiele modeli, jednak część z nich cieszy się szczególną popularnością. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Mitsubishi Carisma

Mitsubishi Carisma to samochód klasy średniej, który dzięki większej konstrukcji, zapewnia wygodną i komfortową jazdę. Jest on większy od aut kompaktowych, stąd też cieszył się popularnością wśród rodzin z dziećmi. Obecnie nie jest on już produkowany (powstawał w latach 1995 – 2004), aczkolwiek można jeszcze nabyć jego używane wersje.

W ofercie Mitsubishi był dostępny w dwóch wersjach – czterodrzwiowej typu sedan oraz pięciodrzwiowej typu liftback. Zainteresowani mogli również wybierać w rodzajach silników – dostępne były wersje od 1.3 do 1.8 oraz z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt do model należący do segmentu B, tj. aut ultrakompaktowych. – Kierowcy doceniają go za niewielkie rozmiary. Świetnie sprawdza się podczas jazdy po mieście, ale też w dłuższych trasach, przy czym liczba pasażerów nie może przekroczyć 4 – wyjaśnia ekspert z AUTO KRAK JAN WÓJCIK.

Ich produkcja jest prowadzona od wielu lat – pierwsza generacja powstała w latach 1978-1984, choć w Polsce dostępność zwiększyła się dopiero po wypuszczeniu trzeciej generacji. Każda kolejna wersja przyniosła zmiany, które czyniły auto bardziej komfortowym. Największą popularnością cieszy się wersja z lat 2004-2012, która do dziś jest uznawana za komfortową i wygodną w użyciu. Jest ona dostępna w wersji trzy lub pięciodrzwiowej, z silnikiem diesla 1.5 bądź silnikami benzynowymi od 1.1 do 1.5.

Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander to pojazd o typowo sportowo-użytkowym charakterze. Pierwszy model powstał w 2003 roku w Japonii i po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością. Wyróżnia go nie tylko ogromna moc silnika – 200 koni mechanicznych i więcej – ale też świetne parametry techniczne. Ten model auta jest dostępny jedynie w wersji pięciodrzwiowej, z przednim napędem. Kierowcy doceniają go za dużą przestrzeń, elegancki, wręcz luksusowy design oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia. Ponadto Outlander to popularny SUV, którego wyróżnia wysoki komfort jazdy i prowadzenia, a do tego stosunkowo niskie spalanie.

Mitsubishi Pajero

Uznaniem na rynku cieszy się także Mitsubishi Pajero – samochód terenowy. Odpowiednia konstrukcja i moc silnika sprawiają, że doskonale poradzi sobie w trudnych warunkach, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort. Model jest produkowany od 1981 roku, choć największą popularnością cieszy się jego czwarta generacja, która została wyposażona w silnik o mocy 250 koni mechanicznych. Mitsubishi Pajero jest dostępny w wersji mieszczącej 5 lub 7 osób.

Mitsubishi ASX

To SUV ceniony ze względu na wyjątkowy komfort jazdy, wysoką niezawodność i bezawaryjne działanie. Na uwagę zasługuje również charakterystyczny design tego samochodu. Bogate wyposażenie w pięciu wersjach umożliwia nie tylko wygodną, ale przede wszystkim bezpieczną jazdę. Warto zaznaczyć, że dostępne są modele wyposażone w silnik z zapłonem samoczynnym, co pozwala na większą oszczędność i wydajność jazdy.

Mitsubishi Lancer

Historia tego modelu sięga roku 1973 i obejmuje aż osiem generacji tego wyjątkowo popularnego auta. Poszczególne modele z tej serii różnią się zarówno typem nadwozia (głównie sedany, ale też kombi oraz coupe), jak i napędem oraz silnikiem (niegdyś silniki benzynowe, w nowszych modelach Diesel). Mimo dużej różnorodności, modele Mitsubishi Lancer słynną ze swojej wysokiej sprawności i trwałości.