modele-jeep
25 lutego 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Najpopularniejsze marki Jeep
5 (100%) / 1 głosów

Najpopularniejsze marki Jeep

Nie ulega wątpliwości, że Jeep to legenda motoryzacji. Marka stała się synonimem auta terenowego i jej nazwa jest potocznie stosowana na określenie takich właśnie samochodów. W rzeczywistości Jeep to seria popularnych terenówek produkowanych obecnie przez amerykański koncern FCA, który słynie z bogato wyposażonych, niezwykle efektownych i funkcjonalnych modeli. Jakie wyróżniamy najpopularniejsze Jeepy?

Jeep Cherokee

Jeep Cherokee zanotował udany debiut w roku 1974, kiedy na rynku pojawiła się pierwsza generacja tego modelu. Tradycyjne wersje spod tego szyldu to Jeep Cherokee SJ, następnie Chrysler produkował kolejno: Jeep Cherokee XJ, KJ – w Ameryce zwany Liberty – i KK. Cherokee przetarł szlaki na rynku motoryzacyjnym jako najpopularniejsze auto łączące w sobie walory samochodu terenowego z rodzinnym, które z powodzeniem wykorzystywano do jazdy miejskiej. Najnowsza generacja – już piąta tej marki – to Jeep Cherokee KL. Do jego zalet zalicza się wysoką niezawodność, dobrej jakości silnik, a także układ jezdny oraz doskonałe prowadzenie. W listopadzie 2019 roku odbyła się polska premiera nowego modelu Jeep Cherokee, który jest odpowiedzią marki Jeep na potrzeby kolejnych zmian. Obecnie plasuje się on na 19. miejscu pod względem sprzedaży samochodów w USA. Warto również wspomnieć o większym bracie, niezwykle popularnym modelu, jakim jest Jeep Grand Cherokee, który dostępny jest m.in. w ofercie salonu Edmark Auto. Jedną z najbardziej pożądanych jego wersji jest Grand Cherokee Trackhawk, ceniony ze względu na swoją unikalną moc i prędkość, a także bogate wyposażenie zapewniające najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

Jeep Wrangler

Jeep Wrangler to jedno z najbardziej charakterystycznych aut w historii. Ten kultowy model to prawdziwa ikona popularnych terenówek. Jego produkcja rozpoczęła się w roku 1987, a z czasem na rynku pojawiały się kolejne generacje – Jeep Wrangler YJ, TJ, JK i obecnie JL. Za jeden z największych atutów tego modelu uznaje się jego wyrazisty wygląd z charakterystycznym grillem (7 wlotów), masywną sylwetką i dość surowym wykończeniem. Tradycyjna stylistyka tego auta koresponduje z nowoczesnymi technologiami, w jakie wyposażone są jego najnowsze modele. Współczesny Jeep Wrangler ceniony jest ze względu na swoją oryginalność, niezawodność i możliwość personalizacji, a to dzięki ogromnej gamie oryginalnych akcesoriów marki Mopar oraz zdejmowanym elementom, takim jak dach oraz drzwi. Wysokiej jakości wyposażenie dodaje pojazdowi wyrazu i eleganckiego charakteru, a ponadto gwarantuje bezpieczeństwo przy zachowaniu znakomitych właściwości terenowych.

Jeep Renegade

Mimo, że prezentacja Jeepa Renegade nastąpiła dopiero w 2014 roku, model ten zdążył zdobyć ogromną popularność i zyskać wielu zwolenników wśród miłośników motoryzacji. Czemu ten mały crossover zawdzięcza tak ogromny sukces? To przede wszystkim unikalne połączenie ducha marki Jeep oraz małego miejskiego samochodu. Za największe atuty tego modelu uznaje się znakomitej jakości układ jezdny, trwałość oraz niezawodne działanie. Na uwagę zasługuje również karoseria. Stylistyka Renegade nawiązuje do najlepszych tradycji marki Jeep, o czym świadczy m. in. obecność szczelinowego, charakterystycznego grilla oraz masywnych nadkoli. Renegade to znakomity przykład wysokich standardów, którymi kieruje się w produkcji marka Jeep. Warto w tym miejscu wspomnieć, że najnowszy model Renegade otrzymał silnik z polskiej fabryki w Tychach.