2 września 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Na czym polega transport wysokokubaturowy?

Transportować można bardzo wiele różnego rodzaju towarów: od żywności, przez meble, aż po ciężkie materiały budowlane. Transportować można drogą lądową, wodną i powietrzną. Kiedy towaru jest dużo i bardzo trudno przewieźć go we własnym zakresie, wynajmuje się profesjonalne firmy transportowe, które podejmują się tego zadania. Jaka jest zasada ich działania?

Firmy transportowe – na czym to polega?

Może się wydawać, że zadaniem pracowników z firm transportowych jest jedynie przewiezienie towaru w wyznaczone miejsce. Jednak sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Kierowcy muszą dokładnie zaplanować trasę, aby na czas dotrzeć w docelowe miejsce. W zależności od tego, jak długa jest trasa, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie przeszkody, które można napotkać na drodze. Muszą przygotować również środki transportu, aby jak najlepiej zabezpieczyć się przed awarią na drodze oraz mieć przy sobie wszystkie wymagane dokumenty przewozowe. Dużą zaletą transportu drogowego jest to, że w ten sposób można dowieźć towary dokładnie w miejsce docelowe, podczas gdy statki lub samoloty zatrzymują się tylko w wyznaczonej przestrzeni, której nie ma aż tak dużo.

Coraz popularniejszy staje się też transport zagraniczny – z Polski do innych krajów. Jest on bardziej opłacalny zarówno dla firmy przewozowej, jak i dla jej klienta. Na transporcie zagranicznym można więcej zarobić, ale dla osoby, która go zamawia, firma z Polski jest z reguły tańsza niż usługi lokalnych zakładów. Dlatego też kierowcy z naszego kraju często jeżdżą po całym świecie

Transport wysokokubaturowy – co to takiego?

Transport wysokokubaturowy umożliwia zatem przewóz towarów o dużej łącznej objętości. Pojazdy tego typu mogą pomieścić nawet ponad 100 metrów sześciennych towaru. Co można przewozić w ten sposób? W zasadzie najróżniejsze towary, szczególnie te o dużych rozmiarach i wagach, takie jak palety czy kontenery. Przykładem firmy oferującej takie usługi jest firma P.P.H.U.KOMA  (zajmuje się ona transportem na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej oraz Ukrainy). Pojazdy przeznaczone do transportu wysokokubaturowego  często są oparte na systemie BDF, co znaczy, że posiadają wymienną zabudowę. Wiele firm przewozowych proponuje możliwość monitorowania GPS, dzięki czemu klient wie na bieżąco, gdzie znajduje się załadowany pojazd. Potrzebujesz przetransportować duże ilość towaru? Przejrzyj oferty w Internecie, sprawdź, jakie udogodnienia mogą zaproponować Ci poszczególne firmy, porównaj ceny i wybierz opcję idealną dla Ciebie.