transport HDS
24 lipca 2022

Kategoria:
Motoryzacja

Na czym polega transport HDS i kiedy jest wykorzystywany?

HDS to Hydrauliczny Dźwig Samochodowy montowany na nadwoziu pojazdu ciężarowego. Służy do załadunku i rozładunku towarów – może podnosić nawet kilkaset ton. Transport HDS sprawdza się przy przewozie ciężkich materiałów budowlanych oraz innych elementów, przy czym nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych urządzeń. Dźwigi samochodowe mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria, na przykład haki.

Co to jest transport HDS?

Transport HDS realizowany jest pojazdami ciężarowymi z zamontowanym na podwoziu dźwigiem. Hydrauliczny dźwig samochodowy jest w stanie przewieść ciężkie ładunki, które może samodzielnie rozładować w miejscu docelowym. Dźwig napędzany jest za pośrednictwem pompy hydraulicznej, która czerpie moc z silnika samochodu.

Pojazdy HDS mogą mieć różny udźwig oraz długość ramienia. Transport z użyciem HDS realizowany jest przez firmę transportową HDS Herkules z Lublina. Przedsiębiorstwo dysponuje pojazdami o udźwigu od 6 do 18 ton, a ładowność największych samochodów wynosi 10 ton. W niektórych modelach znajdują się dodatkowe boczne podpory, które zapewniają lepszą stabilność podczas pracy z ciężkimi ładunkami.

Zastosowanie transportu HDS

Bez transportu HDS ciężko jest sobie wyobrazić przewóz dużych i ciężkich ładunków. HDS w Lublinie wykorzystywany jest do transferu rozmaitych maszyn i urządzeń oraz kontenerów socjalnych i sanitarnych, a także morskich i budowlanych. Dźwig samochodowy jest niezastąpiony przy transporcie materiałów budowlanych, rusztowań, szalunków, stali, drewna, kręgów betonowych i prefabrykatów oraz płyt drogowych.

Zasadniczo HDS wykorzystywany jest w wielu różnych gałęziach gospodarki. Pojazdy tego typu znajdują zastosowanie w transporcie specjalistycznym oraz nienormatywnym i ponadgabarytowym. HDS może służyć do przewozu dużych i niepodzielnych ładunków, na przykład maszyn i urządzeń.

Zalety transportu HDS

Wart podkreślenia jest fakt, że transport HDS pozwala zaoszczędzić sporo czasu potrzebnego na załadunek i rozładunek ciężkich i gabarytowych towarów, co pozostaje nie bez znaczenia dla kosztów usługi. Dźwigi HDS mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów dzięki dodatkowym akcesoriom, na przykład hakom i uchwytom. Zasadniczo HDS sprawdza się wszędzie tam, gdzie załadunek lub rozładunek ręczny byłby niemożliwy bądź bardzo utrudniony oraz wymagałby dużego nakładu pracy i sporej ilości czasu. Transport HDS usprawnia procesy logistyczne i wyklucza konieczność zastosowania dodatkowych urządzeń.