regeneracja turbosprezarki warszat
29 września 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Na czym polega regeneracja turbosprężarek?

Turbosprężarka

Sprawne działanie turbosprężarki to sprawne działanie silnika. Jest to urządzenie dość skomplikowane, dlatego jego regeneracja powinna zostać przeprowadzona w specjalistycznym punkcie. Regeneracja turbosprężarek jest niezwykle istotną usługą, z której należy skorzystać w przypadku problemów z działaniem tego elementu. Widocznymi objawami są m.in.: utrata mocy silnika, specyficzne gwizdy podczas przyspieszania, a także widoczne kłęby czarnego lub białego dymu. W przypadku zauważenia takich symptomów należy szybko reagować i udać się do sprawdzonego warsztatu mechanicznego, który gdy potwierdzi uszkodzenie turbosprężarki. Na czym ona polega, dowiesz się z naszego artykułu. 

Przyczyny uszkodzeń.

– uszkodzenie przez ciało obce

– brak smarowania

– zabrudzenia olejowe

– nadmierna prędkość obrotowa

– wycieki oleju

Podejmując się regeneracji turbosprężarki, nie można zapomnieć o ustaleniu oraz wyeliminowaniu przyczyny uszkodzenia turbosprężarki, jest to zadanie warsztatu wykonującego naprawę pojazdu

Na czym polega proces regeneracji turbosprężarki?

– rozkręcenie turbosprężarki

– weryfikacja uszkodzonych elementów

– mycie, piaskowanie, szkiełkowanie

– wymiana uszkodzonych elementów na nowe

– wyważenie wirnika turbosprężarki

– złożenie rdzenia oraz doważenie całego elementu

– złożenie turbosprężarki

– ustawienie zmiennej geometrii

Gdzie można dokonać regeneracji turbosprężarki?

Prawidłowo przeprowadzona regeneracja turbosprężarki zależy zarówno od jakości części zamiennych, które trafią do urządzenia oraz sprzętu na, którym jest przeprowadzana regeneracja. Warto wybrać punkt, który nie zaniedba żadnej czynności podczas regeneracji i podejdzie do usługi regeneracji w pełni profesjonalnie. Jednym z nich jest TurboProf, w którym używany jest najnowocześniejszy sprzęt, a pracownicy mają wieloletnie doświadczenie w branży. Warto dodać, że firma zajmuje się regeneracją turbosprężarek do samochodów osobowych, dostawczych oraz autobusów, a także maszyn budowlanych i rolniczych.