mobilna wymiana opon
12 kwietnia 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Na czym polega mobilna wymiana opon?

Wymiana opon ze względu na klimat, w którym żyjemy, a także wyraźne zmiany pogody jest elementem wpływającym zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy. Auto, którym poruszają się kierowcy, musi być przygotowane zarówno do upalnego lata, jak i mroźnej zimy, podczas której drogi są oblodzone. Pomaga w tym sezonowa wymiana opon. Podpowiadamy, na czym polega jej mobilna wersja.

Pomoc w zdarzeniach losowych

Istotnym elementem nie tylko dla przedsiębiorstwa posiadającego tabor samochodowy, ale także dla indywidualnego klienta albo mniejszej firmy jest regularne monitorowanie stanu technicznego pojazdu. Jednak w przypadku samochodów dostawczych serwisowanie ogumienia jest szczególnie istotne, ze względu na obciążenie pojazdu. Z tego właśnie powodu, większe samochody są bardziej narażone na zdarzenia losowe związane z uszkodzeniem opon.

Jak twierdzi ekspert reprezentujący mobilną wulkanizację i mechanikę OponFix: W przypadku pęknięcia opony w trakcie podróży zarówno firmowym, jak i prywatnym samochodem, kierowca zawsze musi wymienić koło na zapasowe. Jeśli w zdarzeniu ucierpiały dwie lub więcej opon, należy wezwać pomoc. Kontynuowanie podróży samochodem nie będzie możliwe.

W takich sytuacjach warto skorzystać z mobilnej wymiany opon, która może odbyć się praktycznie wszędzie. Będzie tańszym rozwiązaniem od transportu samochodu na lawecie do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego, w którym możliwa będzie wymiana ogumienia i sprawdzenie stanu technicznego kół. Wśród mobilnych usług warto wyróżnić także mechanikę, która pozwala na naładowanie akumulatora lub naprawę drobnych awarii bez konieczności zabierania samochodu do warsztatu.

Dostępność usługi

Mobilna wymiana opon to usługa, która zawiera w sobie zarówno sprzedaż opon, jak i wymianę w dogodnym dla klienta czasie i miejscu. Co za tym idzie, wystarczy umówić termin, a serwisanci przyjadą z całym niezbędnym sprzętem. Wymiana opony zajmie wtedy o wiele mniej czasu. Może mieć miejsce nawet podczas pełnienia obowiązków służbowych przez zamawiającego. Dzięki temu auto nie będzie musiało być odbierane z zakładu wulkanizacyjnego, a klient nie będzie stał w kolejkach.

Wymiana opon, zwłaszcza tych letnich na zimowe, zajmuje sporo czasu. W przypadku firm, posiadających wiele aut w taborze, wysłanie każdego pojazdu do zakładu zajmującego się wymianą opon może być problemem nie tylko logistycznym, ale i finansowym. Mobilne usługi wulkanizacyjne zawierają w swojej ofercie także wyważenie kół, wymianę wentyli, odkręcenie zapieczonych śrub oraz utylizację opon. Pozostawienie pojazdu czekającego na wykonanie tych czynności w zakładzie wulkanizacyjnym na dłużej, sprawia, że kierowca nie może użytkować samochodu.