wynajem autokaru na wycieczke
18 września 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Na co zwrócić uwagę, wybierając autokar na wycieczkę szkolną?

Wycieczki szkolne to duże urozmaicenie dla dzieci, pozwalające na odpoczynek od monotonii nauki „w klasie”, a także szansa na poznanie ciekawych miejsc związanych z geografią, przyrodą bądź historią. Wspólny wyjazd to także okazja do lepszego poznania się poza szkołą, wspólnego spędzenia czasu czy wreszcie zabawę. By dotrzeć na miejsce potrzebny będzie jednak odpowiedni środek transportu, który będzie w stanie pomieścić uczniów i ich opiekunów.

 

Jaki środek transportu sprawdzi się najlepiej na szkolnej wycieczce?

 

Każda wycieczka szkolna, choć dla dzieci jest wielką przyjemnością, to dla organizatorów bywa złożonym przedsięwzięciem logistycznym, które wymaga nie tylko ułożenia ciekawego programu, ale także zadbania o wygodne i możliwie komfortowe noclegi, smaczne i zdrowe jedzenie oraz znalezienie bezpiecznego środka transportu. W większości przypadków organizujący wyjazd z ramienia szkoły decydują się na najwygodniejsze rozwiązanie – wynajem autokaru na wycieczkę. Taki wybór wynika z kilku powodów. Dzieci podróżujące autokarem są tylko we własnym gronie, co ułatwia sprawowanie nad nimi opieki. Autokar pozostaje do wyłącznej dyspozycji grupy, może więc nie tylko dowieźć dzieci na miejsce, ale także ułatwić zwiedzanie znajdujących się na miejscu atrakcji. W razie opóźnień lub nieprzewidzianych wydarzeń nie ma ryzyka, że część grupy nie dojedzie na miejsce. Nie można też zapominać o tym, że nowoczesne autokary oferują takie udogodnienia jak klimatyzacja czy wyposażenie multimedialne pozwalające przewodnikowi na opowiadanie o mijanych miejscach, czy rzeczach godnych uwagi. Szczególnie ważne będzie jednak bezpieczeństwo dzieci.

 

Co warto sprawdzić w podstawionym autokarze?

 

Gwarancją bezpiecznej podróży jest dobry stan techniczny pojazdu oraz dobra dyspozycja kierowcy. Jeśli chodzi o kontrolę czy autokar ma sprawny układ kierowniczy, hamulce, ogumienie i oświetlenie najlepiej zdać się albo na specjalistów, którzy ocenią go tuż przed wyjazdem – wiele firm oferuje możliwość dokonania „odbioru” w umówionym warsztacie lub na stacji kontroli pojazdów. Dobrym pomysłem może być także wcześniejsze umówienie wizyty patrolu Policji. Jeśli rodzice skonsultują to wcześniej z firmą przewozową taka kontrola, nie spowoduje żadnego opóźnienia. Najprostszą metodą okaże się jednak współpraca z przewoźnikami dysponującym taborem najwyższej klasy i przykładającymi należytą wagę do bezpieczeństwa. Dobrym przykładem może tu być firma Furman – Wynajem autokarów, korzystająca wyłącznie z nowoczesnych i komfortowych pojazdów marki Neoplan.