ciagnik-rolniczy
30 maja 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Na co zwracać uwagę kupując ciągnik rolniczy?

Ciągnik rolniczy to jedna z najważniejszych maszyn na każdym współczesnym gospodarstwie. Bez niego wykonanie większości prac związanych z uprawianiem roli jest albo niemożliwe, albo bardzo  trudne i czasochłonne. Taki ciągnik to bardzo duża inwestycja. Na co zwrócić uwagę, wybierając taką maszynę? Co powinniśmy sprawdzić przed zakupem? Odpowiedzi znajdziecie w naszym poradniku.

Nowy czy używany?

Pierwszym pytaniem, jakie musimy sobie zadać, planując zakup ciągnika rolniczego, jest to, czy chcemy zainwestować w nową maszynę, czy zapłacić nieco mniej, za urządzenie używane. Zakup maszyn rolniczych, takich jak ciągniki, to ogromny wydatek – powinniśmy więc z góry zaplanować, jaki budżet planujemy przeznaczyć na tę inwestycję, i wtedy zdecydować, czy wolimy nową maszynę o nieco gorszych parametrach, czy używany ciągnik z wyższej półki, w porównywalnej cenie.

Maszyny rolnicze są konstruowane tak, by były bardzo wytrzymałe, jednak kupując używany sprzęt musimy mieć na uwadze to, że prawdopodobnie zużyje się on szybciej, niż takie samo urządzenie kupione wprost od producenta. Najlepiej jest wybrać określony model ciągnika, który posiada zadowalające nas parametry, pod względem mocy i wytrzymałości. Często, kupując nową maszynę, stawiamy trochę na kota w worku, bo jeszcze nie wiadomo, jakie są jej słabsze strony. Kupując nieco starsze ciągniki używane, możemy znaleźć wiele opinii na ich temat i poradzić się innych rolników, dzięki czemu będziemy w pełni świadomi charakterystyki danego urządzenia.

Sprawdzony producent

Wybierając sprzęt rolniczy, warto jest zdecydować się na sprawdzonych producentów, cieszących się dużym zaufaniem wśród klientów. W naszym kraju, wśród producentów maszyn rolniczych, największym powodzeniem cieszą się firmy takie jak Ursus i Zetor. Jednak jest także wiele innych firm, produkujących maszyny rolnicze, którym warto zaufać, takich jak Vaderstad, Wielton, Dieci czy Case IH – maszyny tych firm znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Agromarket Sp. z o.o. Maszyny rolnicze, nawozy. Firma zajmuje się głównie sprzedażą ciągników używanych. Charakteryzują się one jednak bardzo dobrymi parametrami, przez co możemy mieć pewność, że taki sprzęt będzie nam bardzo długo i dobrze służyć. Dobre maszyny rolnicze są dziś warunkiem konicznym prawidłowego funkcjonowania każdego gospodarstwa rolnego. Warto więc je pozyskiwać z dobrego, sprawdzonego źródła. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że będą niezawodne.