serwis-opon
10 grudnia 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Mobilny serwis opon. Jak to działa w praktyce?

Awaria samochodu może się przytrafić w każdej sytuacji, a bardzo często wiąże się to z potrzebą wymiany lub naprawy opon. Serwis opon może być zaplanowany, kiedy np. zmieniamy ogumienie, ale również niespodziewany – taka potrzeba może zajść np. w podróży. Wygodnym rozwiązaniem w każdym przypadku, gdy chcemy zaoszczędzić czas i pieniądze, jest mobilny serwis opon. W jaki sposób on działa?

Na czym polega mobilny serwis opon?

Działanie mobilnego serwisu opon opiera się na pracy w każdych warunkach, przez 24 godziny w każdy dzień w roku, również bezpośrednio u kierowcy, który potrzebuje pomocy. Specjalnością tego typu firm, takich jak PNEUMASTER, jest kompleksowe badanie, nadzór oraz sprawowanie profesjonalnej opieki nad oponami w pojeździe, czy to w samochodzie osobowym, czy też ciężarowym. Mobilny serwis zajmuje się nie tylko naprawą opon, ale również doradztwem w zakresie ich wyboru i zakupu, a także montażem już zakupionych opon. Oprócz tego profesjonalny serwis opon może również zaproponować usługi z zakresu odbioru używanych opon oraz ich utylizacji. W zakres usług świadczonych przez mobilny serwis opon wchodzi m. in.:

  • Naprawa opon na zimno, czyli mobilna wulkanizacja – diagnoza uszkodzenia, przygotowanie do naprawy, wypełnienie pęknięcia, zastosowanie wkładu naprawczego oraz weryfikacja szczelności;
  • Sprawdzanie ciśnienia w kołach i pompowanie opon;
  • Montaż i demontaż opon, odkręcanie i przykręcanie kół;
  • Pogłębianie bieżnika;
  • Wyważanie kół;
  • Bieżnikowanie.

Jak wybrać dobry mobilny serwis opon?

Dobry serwis mobilny opon to kompleksowa pomoc dla kierowców bez względu na miejsce i godzinę naprawy. Profesjonalna firma tego typu powinna działać niezależnie od warunków, każdego dnia. Jak znaleźć renomowany serwis mobilny opon? Tego typu firma powinna nie tylko kompleksowo naprawiać opony, ale również zapewniać profesjonalny ich wybór, uwzględniając przy tym warunki pracy danego pojazdu, a także oferować doradztwo przy zakupie. Usługi świadczone przez tego typu serwis powinny przyczyniać się do realnego wydłużenia eksploatacji użytkowanych opon. Dobry serwis może przy tym zaoferować bogaty wybór opon pochodzących od różnych producentów, a także atrakcyjne rabaty. Warto też sprawdzić, czy dana firma prowadzi również bazy pojazdów i obejmuje świadczone usługi gwarancją. Ważny jest kontakt z klientem oraz indywidualne warunki współpracy. Tak profesjonalna i kompleksowa obsługa przez mobilny, całodobowy serwis opon to wygoda oraz oszczędności, zarówno czasu, jak i pieniędzy.