czyszczenie skóry w samochodzie
7 lutego 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Metody czyszczenia skór w samochodach

Skóra wykorzystana w tapicerce auta wygląda niezwykle elegancko i stylowo. Kojarzy się z luksusem, a właściciel takiego samochodu – z prestiżem. Jednak nie ma nic gorszego niż… zabrudzona i zniszczona skóra. Prezentuje się naprawdę niechlujnie i odstraszająco. Dlatego właśnie trzeba pamiętać o jej systematycznym czyszczeniu. Warto postawić na profesjonalne usługi, jak i, dodatkowo, na samodzielne zabiegi pielęgnacyjne. Jak to wygląda?

Profesjonalne czyszczenie skóry w samochodzie

Samochód przynajmniej 1-2 razy w roku powinien trafić w ręce profesjonalistów, którzy się zajmą jego kompleksowym czyszczeniem. Taka serwisowa pielęgnacja skóry trwa nawet kilka godzin i jest przeprowadzana z użyciem najnowszego sprzętu i preparatów.

Fachowcy przede wszystkim zadbają o naprawę struktury skóry, usuną plamy, kurz, tłuszcz, oleje i wszelkie inne zanieczyszczenia. Z użyciem najlepszej jakości sprzętu dostaną się nawet do sporych załamań i trudno dostępnych zakątków. Ich środki do mycia tapicerki są bezpieczne i przetestowane, dlatego nie mają negatywnego wpływu na żaden typ skóry.

Po szczegółowym czyszczeniu skóra jest zabezpieczana. Do tego jest stosowana specjalistyczna powłoka ochronna. Nie tylko chroni skórę przed wnikaniem brudu, ale także wydłuża jej żywotność, zwiększa wytrzymałość na uszkodzenia i zapobiega jej ścieraniu. To właśnie ona, a nie bezpośrednio skórzana tapicerka, staje się podatna na czynniki zewnętrzne.

Profesjonalne czyszczenie skóry zwiększa nawet rynkową wartość pojazdu. Zadbane i niezniszczone auto mówi samo za siebie. Jest to również niesamowity komfort dla właściciela. Ponadto wyobraź sobie miny pasażerów, kiedy wsiądą do czystego, wręcz lśniącego pojazdu. Skóra po czyszczeniu jest delikatna i miękka – aż chce się podróżować!

Samodzielne czyszczenie skóry w samochodzie

Od czasu do czasu warto samemu zadbać o czystość tapicerki. Na rynku są dostępne specjalistyczne środki w postaci pianek, mleczek, płynów czy sprayów, które łatwo poradzą sobie z mniejszym brudem. Wiele osób stawia także na specjalistyczne chusteczki do przecierania skóry.

Pamiętaj jednak, by czyszczenie rozpocząć od odkurzania. Jak mówi specjalista z firmy Wyprana Tapicerka, w tym przypadku sprawdzi się ssawka z twardym włosiem. Jeśli najpierw nie odkurzysz pojazdu, zalegający piasek i inne zanieczyszczenia mogą zarysować skórę, a nawet mocno ją poturbować.

Ten rodzaj materiału najlepiej czyścić z użyciem ściereczki z mikrofibry i szczotki. Specjalny produkt nanieś na szczotkę, rozprowadź, a brud zbierz chłonną ściereczką. Następnie zabezpiecz tapicerkę specjalistyczną powłoką, dostępną na rynku również w postaci różnych środków. Ochroni skórę przed brudem, uszkodzeniami i wytarciami.