malowanie motocykli aerografem
27 marca 2022

Kategoria:
Motoryzacja

Malowanie aerografem – sposób na personalizację motocykla

Aerograf to urządzenie, które umożliwia malowanie z pomocą strumienia farby o różnym natężeniu i rozmiarach. Malowanie aerografem to możliwość personalizacji nie tylko motocykla, ale również kasku, a nawet roweru czy laptopa, zatem jest świetnym sposobem na stworzenie rzeczy, które będą wyjątkowe. To idealna opcja do wykorzystania na przedmiotach codziennego użytku lub takich, które chcemy wręczyć komuś w prezencie. Dlaczego warto wykorzystać aerograf w malowaniu motocykla?

Dlaczego warto korzystać z malowania aerografem?

Aerograf można wykorzystywać nie tylko w pracach związanych ze zwykłym malowaniem, ale również wykonywaniem bardzo precyzyjnych dekoracji, co daje ogromne możliwości aranżacyjne. Ponieważ urządzenia, jakimi są aerografy, bywają stosunkowo drogie, a także trzeba umieć je wykorzystywać, malowanie motocykli aerografem najczęściej zleca się firmom zewnętrznym. Na motocyklu może znaleźć się praktycznie wszystko – bardzo szczegółowe obrazki czy realistyczne sceny rodem z filmów lub gier. Z malowania w taki sposób korzystają nie tylko właściciele jednośladów, ale również ciężarówek i karuzeli.

Jak wygląda malowanie aerografem motocykla?

Malowanie rozpoczyna się od doboru odpowiednich farb przeznaczonych specjalnie do konkretnego celu. Dzięki temu nadruk na motorze nie złuszczy się, będzie odporny na zmienne warunki pogodowe, zarysowania czy odpryśnięcia. Następnie konieczne jest ustawienie parametrów urządzenia, które pozwolą osiągnąć wymarzony efekt. Malowanie motocykli aerografem wykonuje między innymi Pracownia Artystyczna Perspektywa. Takie zadanie warto zlecić profesjonalistom, ponieważ to właśnie oni będą w stanie uniknąć plam, zacieków czy innych problemów estetycznych na malowanych przedmiotach. Dzięki temu, że zaczynają od odtłuszczenia, dokładnego umycia i oczyszczenia powierzchni, dekoracje będą prezentować się perfekcyjnie. Po zakończonych pracach specjaliści zabezpieczają lakier i nakładają środki, które gwarantują jego wysoki połysk.

Zalety malowania motocykli aerografem

Malując aerografem można szybko i równomiernie nałożyć kolory bazowe, a także wykonać perfekcyjne cieniowanie, co ma duże znaczenie dla finalnego efektu malowania. Farba nałożona za pomocą tego urządzenia jest idealnie równa – bez śladów pędzla, zatem wygląda praktycznie jak nadruk. Dzięki aerografowi łatwo można stworzyć światłocienie i bardzo ciekawe łączenia kolorów. Da się z niego korzystać na najróżniejszych powierzchniach – drewnie, tkaninach, tworzywach sztucznych czy metalu, co sprawia, że możemy pomalować w ten sposób każdą część motocykla.