kupno-samochodu
29 stycznia 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Kupno samochodu używanego. Na co zwrócić uwagę

Zakup używanego auta to szansa na wejście w posiadanie wysokiej klasy pojazdu w doskonałym stanie technicznym, a to wszystko po atrakcyjnej cenie. Pod wieloma względami taka transakcja może się okazać bardziej opłacalna od kupna samochodu z salonu. Aby tak się stało, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach przy zakupie używanego auta. Jak kupić dobry używany samochód i na co zwracać uwagę?

Ważne pierwsze wrażenie

Już pierwsze oględziny samochodu używanego mogą wiele powiedzieć na temat jego kondycji. Zaniepokoić powinny nas wszelkie symptomy zaniedbania czy usterek, takie jak odpryski, zadrapania lakieru, ślady korozji itp. Następnie warto przyjrzeć się kierownicy oraz tapicerce, a także skrzyni biegów i pedałom. Zaniedbane wnętrze auta może bowiem świadczyć o kiepskim stanie technicznym auta. Kolejną kwestią jest kontrola tego, co dzieje się pod maską samochodu. Tutaj warto zwrócić uwagę na kwestie, takie jak ewentualne ślady wycieków czy poziom oleju. Należy również sprawdzić stan podwozia, zwracając szczególną uwagę na ślady korozji. Oprócz tego warto skontrolować elementy eksploatacyjne, np. opony, elektronikę oraz klimatyzację. Koniecznie zapytajmy o przebieg auta i wybierzmy się na jazdę próbną testując różne systemy i style jazdy.

Kontrola i gwarancja – gdzie kupić używany samochód?

Dobre auto, zarówno używane, jak i nowe, powinno być przede wszystkim sprawne technicznie, aby zapewniać wygodę, ekonomię oraz bezpieczeństwo jazdy. O ile w przypadku zakupu samochodów z salonu sprawa jest prostsza, ponieważ otrzymujemy pełną dokumentację dotyczącą danego auta i wiemy, iż nie było ono wcześniej użytkowane, o tyle sprawa komplikuje, kiedy interesują nas samochody używane. Nie zawsze mamy tu bowiem pewności co do czasu, intensywności i sposobu eksploatacji danego samochodu, nieraz brakuje nam też czasu lub pieniędzy, by dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu. Dotyczy to sytuacji, gdy decydujemy się na zakup auta z niesprawdzonego źródła. Jeśli zależy nam na bezpiecznym zakupie samochodu używanego, warto podjąć współpracę z profesjonalnym komisem. Firmy, takie jak Centrum Samochodów Używanych Klecińska 151 we Wrocławiu, oferują wysokiej klasy auta używane, sprawdzone i bezpieczne. Podstawą jest tu szczegółowa kontrola techniczna każdego pojazdu. Dobrym rozwiązaniem jest również gwarancja na zakupione auto, co stanowi potwierdzenie jego dobrej kondycji. Tak przemyślany zakup samochodu używanego będzie bezpieczną i opłacalną inwestycją.