Kompleksowe usługi pomocy drogowej
8 marca 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Kompleksowe usługi przy stłuczkach i wypadkach samochodowych

Stłuczki, wypadki i awarie to niestety codzienność na drogach. Kłopotliwe sytuacje dotykają wielu kierowców i nie zawsze wiadomo, jak sobie z nim radzić. Rzecz jasna, kluczem do rozwiązania problemów jest wezwanie odpowiednich służb lub po prostu telefon do zaufanej firmy oferującej holowanie i lawetowanie pojazdów. Ale jak wybrać renomowanego usługodawcę?

Usługi pomocy drogowej – co powinny obejmować?

Błyskawiczny przyjazd na miejsce zdarzenia drogowego to nie wszystko. Warto pamiętać, że sytuacje na drodze bywają bardziej i mniej poważne. Nie wszystko da się przewidzieć, a nagle może się okazać, że potrzebny jest dodatkowy zakres działań, którego nie uwzględnia w swojej ofercie dana firma. Efekt? Zostajesz na drodze z niczym, a przecież musisz płacić za przyjazd przedstawicieli firmy.

Właśnie dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego przedsiębiorstwa już na samym starcie, a najlepiej jeszcze przed potencjalnie kłopotliwą sytuacją w trasie. Zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy.

Profesjonalna pomoc drogowa powinna więc uwzględniać nie tylko holowanie i lawetowanie, ale także uruchamianie pojazdów z rozładowanymi akumulatorami, wymianę opon, wyciąganie pojazdów z błota, zaangażowanie w usunięcie auta z rowu oraz stawianie go na koła. Bardzo ważne jest kompleksowe drogowe wsparcie techniczne w miejscach wypadków lub awarii.

Zakres usług może, choć nie musi być poszerzony o auta dostawcze, quady oraz maszyny budowlane. Niektóre przedsiębiorstwa oferują także możliwość wypożyczenia lawety. To rozwiązanie jest idealne w przypadku, gdy zachodzi potrzeba użytkowania specjalistycznego pojazdu przez dłużej niż jeden dzień.  Zwłaszcza, że z reguły do prowadzenia pojazdu z lawetą jest uprawniony każdy kierowca z prawem jazdy kat. B.

Całodobowa pomoc to podstawa

Najmniej spodziewane sytuacje często mają miejsce w nocy lub nad ranem, czasem w weekendy lub święta. A przecież nie można sobie pozwolić na kilku- lub kilkunastogodzinną zwłokę. Długotrwałe oczekiwanie przy drodze, zwłaszcza w ruchliwym miejscu, także nie sprzyja bezpieczeństwu.

Właśnie dlatego tak ważne jest, by pomoc drogowa była dostępna przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Całodobowe kompleksowe usługi pomocy drogowej świadczy firma Auto-Hol z Garwolina. Numer konkretnego usługodawcy warto mieć zawsze przy sobie.  

Pomoc niezależnie od miejsca

Wielu kierowców obawia się, że nawet, gdy już znajdą odpowiednią firmę, to i tak działa ona tylko na terenie Polski lub nawet tylko jednego województwa.

Tymczasem okazuje się, że niektóre przedsiębiorstwa wyjeżdżają do swoich klientów nawet na większe odległości, także do innych europejskich państw. Masz wówczas pewność, że otrzymasz standardową, optymalną usługę niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujesz, a co najważniejsze – komunikacja ze specjalistą będzie się odbywać w języku polskim. To spora wygoda i komfort.