wynajem-autokaru
12 lipca 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Kiedy warto zdecydować się na wynajem autokarów?

Dużo wygodniejsze niż busy, autokary od lat pozostają jednym z najchętniej wykorzystywanych środków transportu zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Szczególną popularnością cieszy się w ostatnich latach usługa wynajmu autokarów na różnego rodzaju zorganizowane wyjazdy. Sprawdzą się przede wszystkim w sytuacjach, w których trzeba będzie przewieźć znaczną liczbę pasażerów.

Chociaż kojarzone głównie z wyjazdami typowo turystycznymi, autokary coraz częściej służą do przewożenia uczniów, gości weselnych lub pracowników na firmowe eventy. Dlaczego warto skorzystać z usługi wynajmu autokaru?

Szkoły                                                    

Dużą część klientów, wynajmujących nasze autokary, stanowią szkoły – zdradza kierowca z firmy transportowej Grzegorz Kopeć, działającej na terenie Katowic – Wyjazdy klasowe czy zielone szkoły to jedno. Coraz częściej zdarza się, że autokar wynajmowany jest, aby dowieźć dzieci do kina lub muzeum.

Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas, który nauczyciel musiałby tracić na przemieszczanie się z grupą komunikacją miejską. Ponadto pozwala uniknąć rozpraszania się grupy oraz eliminuje konieczność ciągłej, wzmożonej obserwacji, czy grupa jest w komplecie. Nie bez znaczenia jest możliwość twórczego wykorzystaniu czasu, spędzanego przez dzieci w autokarze. Jest to moment, w którym można opowiedzieć im o miejscu, do którego jadą, puścić wartościowy, edukacyjny film lub dostarczyć dzieciom rozrywki w postaci zorganizowania konkursu albo ciekawej pogadanki, okraszonej ciekawostkami.

Firmy

Innym podmiotem, chętnie wynajmującym autokary, są firmy, które w ten sposób dowożą pracowników na konferencje, kongresy lub szkolenia. Korzyści, płynących z takiego rozwiązana jest wiele. Przede wszystkim możemy być pewni, że wszyscy uczestnicy przyjadą w wyznaczone miejsce o tej samej godzinie, co znacznie ułatwi organizację eventu. Ponadto pracownicy w czasie takiej podróży będą mieli okazję do przełamania pierwszych lodów oraz większej integracji, co może przełożyć się na sukces danego wydarzenia. Nie bez znaczenia jest także fakt budowania prestiżu firmy. Wygodny, dobrze wyposażony, komfortowy autokar, który wynajmiemy dla naszych pracowników, sprawi, że renoma naszego przedsiębiorstwa znacznie wzrośnie.

Wesela  

Warto zdecydować się na wynajem autokaru również w sytuacji, w której będziemy musieli przewieźć gości weselnych z kościoła do sali weselnej lub na uroczystość. W dobrym tonie jest zorganizować komfortowy, wygodny transport, jakim jest właśnie przewóz gości autokarem. Nasi bliscy nie będą musieli wówczas martwić się zamawianiem taksówek czy szukaniem sali weselnej, a co najważniejsze, nic nie będzie ograniczało ich zabawy. Tak częsty na weselach problem: „Kto nie pije, ten prowadzi”, nie będzie zaprzątał gościom weselnym więcej głowy.