Wynajem autokaru
6 maja 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Kiedy warto skorzystać z wynajmu autokarów?

Wynajem autokaru to szybki, komfortowy i bezpieczny sposób na przewóz osób na krótkich, średnich i długich dystansach. Nie wiąże się z koniecznością przesiadania, a przejazd może być realizowany na terenie kraju lub za granicę. Wycieczki turystyczne, szkolne, dojazd na lotnisko albo na ślub i wesele to tylko niektóre sytuacje, kiedy warto rozważyć wynajmem autokaru.

Ślub i wesele

Zacznijmy od tego, że wynajem autokaru jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem przy różnego typu okazjach. Jedną z nich jest organizowany ślub i wesele. Wcześniej podstawiony autokar z kierowcą dowiezie gości niezmotoryzowanych z domu Panny Młodej albo dworca kolejowego, lub autobusowego bezpośrednio do kościoła lub urzędu stanu cywilnego, a po zakończonej uroczystości zawarcia związku małżeńskiego – do miejsca, gdzie zaplanowane zostało wesele. Po weselu autokar w razie potrzeby może być również wykorzystany do przewiezienia gości do hotelu.

Jak podkreśla pracownik firmy przewozowej Usługi Transportowe Grzegorz Kopeć z Katowic: To bardzo korzystne rozwiązanie. Para Młoda i ich rodzice nie martwią się o logistyczne rozlokowanie gości, a goście nie muszą we własnym zakresie organizować sobie własnego transportu, sprawdzać drogi dojazdu do kościoła lub sali weselnej, jeżeli przyjeżdżają na wesele spoza miejscowości, w której ślub i wesele mają się odbyć. Poza tym ślub i wesele to wydarzenia, podczas których goście piją alkohol i wynajem autokaru z kierowcą gwarantuje im bezpieczny przejazd do miejsca noclegu bez narażenia się na niebezpieczeństwo na drodze i zatrzymanie przez Policję. 

Wycieczki szkolne

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym często wyjeżdżają grupowo na różnego rodzaje wycieczki. Dowóz ich do kina, na przedstawienia teatralne, basen, czy lodowisko jest wygodny i bezpieczny, gdy nie muszą jeździć środkami transportu publicznego. W tym wypadku wynajem autokaru doskonale sprawdzi się również na dłuższych dystansach, gdy dzieci mają razem spędzić czas poza miastem na tzw. zielonej szkole albo wyjechać w góry lub nad morze. Wynajem autokaru z aktualnie przeprowadzonymi badaniami technicznymi zapewni spokój wszystkim rodzicom.

Wyjazdy pracownicze

Wszelkie wyjazdy pracowników, np. wyjazdy integracyjne albo wyjazdy w delegacje to kolejne sytuacje, kiedy warto skorzystać z wynajmu autokaru. Można skorzystać z usług profesjonalnych firm gwarantujących wynajem autokaru z kierowcą również podczas organizacji różnego typu eventów, jak szkolenia, kongresy, czy konferencje. Pracodawca może w ten sposób zminimalizować koszty przejazdu i ryzyko spóźnień, gdyby pracownicy zdecydowali się na przyjazd własnym transportem. Dodatkowo uniknie się w ten sposób niepotrzebnego czekania na taksówki.

Wynajem autokaru to bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu możliwy jest przewóz osób praktycznie w każde wskazane miejsce.