najem krotkoterminowy samochodu auta
16 grudnia 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Kiedy warto skorzystać z krótkoterminowego wynajmu auta?

Posiadanie własnego pojazdu jest bardzo wygodne i daje nam dużą swobodę w poruszaniu się. Jednakże posiadanie własnego auta to również koszty oraz obowiązki związane z eksploatacją. Dlatego dla wielu osób, które potrzebują mobilności, najem krótkoterminowy może okazać się doskonałym rozwiązaniem. W niniejszym artykule opisujemy zalety korzystania z krótkoterminowego najmu pojazdu.

Auto dopasowane stricte do naszych potrzeb

Wiele osób, przymierzając się do zakupu samochodu, staje przed wyborem – kupić to, co mi się podoba czy to, co w dłuższej perspektywie czasu będzie praktyczne? W efekcie takich rozważań zawsze dochodzi do wypracowania pewnego kompromisu, który pozostawia poczucie niezadowolenia. W przypadku korzystania z usług wypożyczalni samochodów, zwłaszcza na krótki okres czasu, ten problem w ogóle nie istnieje.  Jak podkreśla ekspert z tarnowskiej wypożyczalni Odotrans:

Nasi klienci są w tej komfortowej sytuacji, że mogą zawsze iść za głosem serca i nie muszą dokonywać wyborów, w których z czegoś muszą zrezygnować. Jeżeli mają oni ochotę pojechać na romantyczną wycieczkę kabrioletem, to mogą to zrobić. Jeżeli potrzebują auta do przewozu mebli, również mogą z takiego rozwiązania skorzystać. Zaletą wynajmu krótkoterminowego jest korzystanie z auta, na jakie akurat mamy ochotę i to przez okres, kiedy jest ono najbardziej potrzebne. Nawet jeżeli wielu osobom wydaje się, że jest to tylko chwilowy kaprys. Ostatecznie nie ma nic złego w tym, aby co jakiś czas zaspokajać takie kaprysy.

Brak zmartwień

Korzystanie z samochodu wypożyczonego to brak konieczności przejmowania się jakimikolwiek sprawami formalnymi. Nie dotyczą nas kwestie ubezpieczenia, kwestie serwisów, kwestie wymiany opon – generalnie oprócz tankowania nie musimy martwić się absolutnie niczym. Najmujący po prostu bierze kluczyki i korzysta z samochodu w taki sam sposób, w jaki na co dzień korzystamy z różnych narzędzi. Warto podkreślić, że wszystkie wypożyczalnie mają bardzo jasne sprecyzowane warunki najmu, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. W praktyce oznacza to spokojny sen i brak konieczności martwienia się czymkolwiek.

Dodatkowo wiele wypożyczalni daje możliwość skorzystania z opcji wynajmu pojazdów różnych marek, różnych klas oraz o różnym przeznaczeniu. Dzięki temu jeżeli potrzebujemy jednorazowo przewieść przedmioty wielkogabarytowe, to możemy wypożyczyć auto dostawcze, a nie od razu kupować auto, które w codziennej eksploatacji będzie uciążliwe. Dodatkowym atutem, szczególnie dla podmiotów prowadzących działalność gospodarcza, jest możliwość wliczenia wydatków najmu w koszty uzyskania przychodu.