skupy samochodów
14 stycznia 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Kiedy warto oddać samochód na skup?
5 (100%) / 1 głosów

Kiedy warto oddać samochód na skup?

Decyzja związana ze sprzedażą samochodu – prędzej, czy później dotyczy każdego kierowcy. Jak pokazują ankiety publiczne, każdy przynajmniej raz w życiu zmieniał pojazd na nowy. Nie zawsze jednak sprzedaż używanego auta jest tak prosta, jak mogłoby się to wydawać. Co w sytuacji, kiedy szybko potrzebujesz gotówki, a nie zgłaszają się żadni kupcy? Może warto zastanowić się nad oddaniem go na skup? Sprawdź, kiedy jest to opłacalne rozwiązanie.

Sprzedać samochód czy zostawić w skupie?

Decyzja o samodzielnej sprzedaży samochodu bywa bardzo trudna. Konieczne jest dopasowanie się do aktualnych trendów rynkowych, co w przypadku starszego auta nie zawsze jest możliwe. Do tego należy dysponować odpowiednią ilością wolnego czasu, aby móc kontaktować się z potencjalnymi kupcami. Każdy chciałby, aby jego samochód sprzedał się bardzo szybko oraz z najlepiej dużym zyskiem. Nie zawsze jednak jest to możliwe ze względu na brak czasu do przygotowania pojazdu. W większości przypadków koniecznie trzeba:

  • usunąć wszelkie usterki,
  • wymienić płyny,
  • posprzątać wnętrze.

Dzięki tym czynnościom można mieć pewność, że samochód wzbudzi większe zainteresowanie wśród kupujących. Jednak nie zawsze tak jest. Bardzo często pomimo włożonej pracy i poniesionych wydatków, sprzedaż samochodu jest bardzo trudna i trwa zdecydowanie za długo i nie kończy się sukcesem.

Skup samochodów – jak działa?

Skupy samochodów są stosunkowo nowym rozwiązaniem na rynku, z którego coraz częściej korzystają klienci. Zanim się pojawiły, auto można było sprzedać w lombardzie lub w autokomisie. Ludziom decydującym się na sprzedaż samochodów na własną rękę z pomocą przyszły firmy wyspecjalizowane w skupie pojazdów. Tego typu punkt działa w prosty i wygodny sposób.

Specjalista z firmy Top Car Sławomir Borysowski wyjaśnia: Sprzedając pojazd do skupu, należy liczyć się z otrzymaniem niższej ceny niż rynkowa. Jest to tak naprawdę tylko jeden z mankamentów tego rozwiązania. Plusem natomiast jest możliwość sfinalizowania transakcji w bardzo szybkim czasie. Nawet tego samego dnia, oddając samochód do skupu, można liczyć na wypłacenie środków za niego. Wybierając skup pojazdów, należy mieć jednak na uwadze fakt, że wielu tak zwanych handlarzy reklamuje się jako skup samochodów i oferują oni potencjalnym klientom zaniżone ceny. Dlatego warto wybierać wyłącznie sprawdzone punktu.

Skup samochodów – czyli jak wybrać mądrze?

Wiele osób może uważać, że wybór odpowiedniego skupu nie jest czymś skomplikowanym. Decydując się na skup, warto wybrać taki, który cieszy się dobrą opinią. Tylko w takich miejscach można liczyć na odpowiednie i uczciwe ceny. Należy pamiętać, że w dużych firmach bardzo często pracują profesjonalni rzeczoznawcy posiadający odpowiednie licencje.

Wybór skupu samochodów okazuje się niezwykle trafionym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nie masz zbyt dużo wolnego czasu i nie chcesz lub nie możesz czekać na potencjalnych kupców. Jest to również dobra opcja w momencie, kiedy pojazd posiada pewne usterki, których nie naprawisz samodzielnie.