skup aut
9 października 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Kiedy warto oddać samochód na skup?

Sposobów na pozbycie się niechcianego już lub niepotrzebnego auta jest kilka. Możemy oddać je do komisu i czekać, aż zjawi się kupiec, gotowy zapłacić za nie odpowiednią cenę. Możemy także próbować sprzedać auto samodzielnie, poprzez ogłoszenia w Internecie, prasie lub na portalach społecznościowych. Jeśli jednak zależy nam na szybkiej gotówce, wybierzmy skup aut.

Zdarza się, że ze sprzedażą auta możemy poczekać i nie przeszkadza nam, że wstawione do komisu, może czekać na nowego nabywcę miesiącami. Również zamieszczanie informacji o sprzedaży auta w Internecie nie gwarantuje szybkiej transakcji; może się okazać, że okres czekania na odpowiednią ofertę znacznie się wydłuży, w stosunku do przewidywanego. Są jednak sytuacje, w których czas gra rolę i zależy nam na szybkiej, bezproblemowej oraz gotówkowej transakcji. Aby jej dokonać, udajmy się do skupu aut.

Wszystko do skupu                                          

Skupy aut posiadają tę przewagę nad komisami, że skupują pojazdy wszystkich marek, z każdego rocznika, niemal w każdym stanie. Nie musimy się zatem martwić, że skup, ze względu na przebieg kilometrów w naszym aucie, jego stan techniczny czy stary rocznik, pojazdu nie przyjmie. Ponadto, inaczej niż w przypadku komisu samochodowego, oddanie auta do skupu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami czy prowizjami za jego przyszłą sprzedaż lub przechowywanie na parkingu.

Pieniądze od ręki

Oddając auto do skupu, otrzymamy pieniądze w gotówce, przy dobrej ofercie, od ręki. Rzeczoznawca wyceni nasz pojazd i przeprowadzi całą transakcję. Ponadto pracownik skupu przyjedzie na miejsce wskazane przez sprzedającego, dzięki czemu zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy przeznaczyć na odwożenie auta do komisu lub demonstrowanie go potencjalnym kupującym. Godnym polecenia skupem aut jest auto skup Lux Autokomis z oddziałami w Rudzie Śląskiej, Chorzowie i Zabrzu.

Minimum formalności

Oddanie pojazdu do skupu aut jest rozwiązaniem chętnie wybieranym przez właścicieli pojazdów także ze względu na szybkość dokonania transakcji oraz minimum formalności. Nie musimy podpisywać żadnych skomplikowanych umów, ani wystawiać upoważnień. Jedyną formalnością będzie podpisanie umowy sprzedaży, natomiast sprawami, związanymi z przeniesieniem własności zajmą się pracownicy skupu.

Wybierając skup, szukajmy firmy o ogólnopolskim zasięgu, skupującej także samochody luksusowych marek. Takie przedsiębiorstwa bowiem zatrudniają licencjonowanych rzeczoznawców, którzy uczciwie i rzetelnie wycenią nasze auto.