skup aut
6 maja 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Kiedy warto oddać auto na skup?

W pewnym momencie użytkowania samochód przestaje funkcjonować lub po prostu staje się nudny dla właściciela. Wtedy przychodzi czas na to, aby go sprzedać. Jednak uszkodzonych lub niesprawnych samochodów trudniej się pozbyć. Taki rodzaj pojazdu warto więc oddać do skupu aut, gdzie można sprzedać samochód niezależnie od tego, jak wygląda i w jakim jest stanie. W skupie sprzedaż odbywa się szybko, sprawnie i bez żadnych formalności, dlatego jest to bardzo korzystna opcja. Kiedy warto sprzedać samochód w skupie aut?

Czym jest skup aut i dlaczego warto oddać do niego samochód?

W skupie aut można sprzedać samochód w każdym stanie – od lekko używanego do niesprawnego. Cała transakcja opiera się o umowę kupna – sprzedaży, dlatego transakcja jest w pełni legalna. Dodatkowo w skupach można liczyć na lepszą ofertę wyceny niż w komisach samochodowych. Niektóre firmy oferują również bezpłatny dojazd do klienta i odbiór samochodu z dowolnego miejsca, gdy nie można nim dojechać do skupu.

Skupy aut mają wiele zalet. Przede wszystkim ich wyceny są rzetelne i korzystniejsze niż oferty komisów, a gotówka jest wręczana klientom do ręki. Poza tym transakcja przebiega szybko i sprawnie, bez żadnych zbędnych formalności, a po sprzedaży skupy wydają wszelkie dokumenty potrzebne do wyrejestrowania pojazdu.

Kiedy przychodzi czas na oddanie auta do skupu?

Ze skupów aut najczęściej korzystają osoby, które chcą szybko sprzedać swój samochód. Sprzedaż przez Internet jest długotrwała i skomplikowana, gdyż pojazd trzeba uprzednio przygotować i opisać, aby zachęcić kupującego. Ponadto trzeba liczyć się z telefonami od potencjalnych kupców i ich wizyt w celu oględzin samochodu. Takie czynności są czasochłonne i często kosztują wiele nerwów. Oddanie samochodu do skupu jest więc idealną opcją dla tych, którzy cenią sobie czas i potrzebują szybko sprzedać pojazd.

Jak mówi pracownik ze skupu samochodowego Auto Komplex: Na sprzedaż auta w skupie często decydują się także osoby, które kupiły nowy samochód, a nie mają co zrobić ze starym. W tym przypadku cały proces sprzedaży odbędzie się szybko, a gotówkę klient otrzyma na miejscu.

Skorzystanie z usług skupu jest najbardziej opłacalne dla osób, które posiadają pojazd niesprawny, uszkodzony lub stary, a nie chcą lub nie mogą go naprawić. Taki samochód ciężko jest sprzedać, a skupy to miejsce, gdzie poszukuje się właśnie takich aut. To samo tyczy się pojazdów powypadkowych i po leasingowych, gdyż jest to towar najbardziej poszukiwany przez skupy.