pomoc drogowa uslugi
13 stycznia 2022

Kategoria:
Motoryzacja

Kiedy można skorzystać z usług pomocy drogowej?

Większość kierowców zdaje sobie sprawę z tego, jak stresującymi sytuacjami są wypadki, kolizje czy usterki na drodze. Wówczas zbawienne może się okazać wezwanie pomocy drogowej. W jakich konkretnie przypadkach mogą wesprzeć kierowców jej pracownicy? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie usługi świadczy pomoc drogowa i kiedy warto ją zaangażować.

Pomoc drogowa – przede wszystkim holowanie

Usługi pomocy drogowej kojarzą się głównie z holowaniem niesprawnych pojazdów i jest to bardzo słuszne powiązanie, szczególnie w sytuacjach, kiedy wykorzystanie do tego celu prywatnych samochodów jest zabronione. Mowa przede wszystkim o autostradzie. Holowanie pojazdów musi się odbywać z zachowaniem określonych zasad, tak aby nie stwarzało zagrożenia dla żadnego z uczestników ruchu. Pomoc drogowa na pewno zadba o trwałe połączenie samochodów, a także o odpowiednie ich oznakowanie. Jej pracownicy będą również przestrzegać zasad dotyczących prędkości.

Czasem stan uszkodzonego pojazdu nie pozwala na jego holowanie. Wówczas idealnym rozwiązaniem może okazać się użycie lawety. W przypadkach tego typu wezwanie pomocy drogowej będzie jeszcze bardziej zasadne, bo firmy tego typu dysponują odpowiednim sprzętem zapewniającym skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny transport.

Jakie jeszcze usługi świadczy pomoc drogowa?

Holowanie i przewożenie na lawecie to najpopularniejsze usługi świadczone przez pomoc drogową, ale nie są one jedynymi opcjami. Firmy tego typu zajmują się również między innymi naprawą niewielkich usterek. Dzięki ich wsparciu samochód ma szansę jechać dalej bez konieczności holowania. Pomoc drogowa może również dowieźć paliwo w razie jego nagłego braku w miejscu oddalonym od stacji benzynowej. Jej pracownicy zajmą się także rozładowanym akumulatorem czy przebitą oponą. Z dostępnymi usługami niektórych pomocy drogowych można zapoznać się przez ich strony internetowe, przykładem jest warsztat samochodowy Auto-Komplex.

Część usterek samochodowych da się naprawić samodzielnie, jednak w wielu przypadkach konieczne jest wezwanie profesjonalistów. Z reguły jest to lepsza opcja, bo pracownicy pomocy drogowej dysponują umiejętnościami, doświadczeniem oraz zapleczem technicznym, które pozwalają na szybkie rozwiązanie problemów. W ten sposób o wiele łatwiej zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowcy, którego spotkał kłopot na drodze, jak i innych uczestnikom ruchu. Co więcej, można mieć pewność, że auto nie zostanie dodatkowo uszkodzone poprzez nieumiejętne obchodzenie się z nim.