9 sierpnia 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Kiedy i dlaczego warto wynająć autobus na wesele

Coraz częściej domy weselne powstają w urokliwych miejscach położonych pod miastem. Wesela w nich organizowane są wyjątkowe i magiczne, jednak wiąże się z nimi pewne utrudnienie związane z przewożeniem gości. Dobrym pomysłem może okazać się wynajęcie autobusu.

Dowóz gości z daleka

Jedną z możliwych sytuacji, w których para młoda powinna zastanowić się nad wynajęciem autokaru dla swoich gości jest taka, w której goście jednej ze stron mieszkają w miejscu oddalonym od lokalu weselnego o setki kilometrów. Choć, oczywiście, można liczyć, że krewni sami zadbają o swój dojazd, to jednak o wiele lepiej jest zapewnić im komfortowy przewóz.

Niektórzy goście nie będą chętni do dalekich podróży własnymi pojazdami lub publicznymi środkami transportu, ponieważ przejazd może okazać się dla nich nie tylko zbyt męczący, ale też bardzo kosztowny. Jeśli Parze Młodej zależy na obecności wszystkich zaproszonych gości, powinna zapewnić im komfortowy środek transportu – radzi nasz rozmówca reprezentujący firmę NORBIS.

Autobus na trasie kościół – sala weselna

Inną sytuacją, która może wymagać wynajęcia autobusu, jest przewóz gości weselnych z kościoła do miejsca, w którym będzie odbywać się przyjęcie. Będzie to szczególnie konieczne wtedy, jeśli Para Młoda zdecyduje się na wesele pod miastem. Warto w takim wypadku zapewnić weselnikom zarówno możliwość dotarcia do lokalu, jak i powrotu z niego w nocy, a nawet nad ranem.

Czym się kierować przy wynajmie autobusu?

Jeśli zdecydujecie się na wynajęcie autobusu na swoje wesele, powinniście zorientować się w ofertach firm przewozowych i wybrać najlepszą z nich. Podczas poszukiwań zwróćcie uwagę na:

  • wielkość pojazdu – poproście swoich gości, aby odpowiednio wcześnie potwierdzili swoją obecność na weselu, abyście mogli wiedzieć jak duży autobus jest wam potrzebny,
  • wyposażenie autobusu – jest to istotne szczególnie w kwestii przewożenia gości na dłuższych trasach; w tym przypadku powinien mieć toaletę, działającą klimatyzacje i wygodne fotele,
  • ceny – zapytajcie o szczegóły ofert kilku film przewozowych i porównajcie ich warunki; w przypadku tak dużego i kosztownego przedsięwzięcia, jakim jest organizacja przyjęcia weselnego, nie warto przepłacać w żadnej kwestii.

Ponadto, warto zastanowić się nad wynajmem autobusu od firmy, która zapewnia możliwość wyboru tej usługi z kierowcą, aby nie trzeba było dodatkowo zajmować się szukaniem kandydata na to stanowisko.