14 maja 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Jednoślady na życzenie. Zalety wynajmu motocykli

Sezon motocyklowy 2018 już się zaczął. Za nami już kilka oficjalnych imprez, w tym Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w Łodzi, zlot Bractwa Miłośników Motocykli „PANCERNY” czy białostockie Motoserce. I choć wielu kierowców dwóch kółek utrzymuje, że sezon trwa cały rok, nie ulega wątpliwości, że nadchodzące miesiące wiosenne i letnie to najlepszy czas na kultywowanie motocyklowej pasji.

Najgorętszy sezon motocyklowy już trwa. Jeśli właśnie teraz okazało się, że twój pojazd nie jest zdolny do jazdy, albo jesteś pozbawiony możliwości użytkowania własnego sprzętu z jakiejkolwiek innej przyczyny, nic straconego. Wciąż możesz skorzystać z dobrej pogody, dzięki ofercie wypożyczalni motocykli.

Wynajem  motocykli w kraju

Wynajmowanie motocykli to stosunkowo nowe zjawisko w Polsce. Choć wypożyczalnie samochodów działają już od bardzo dawna, motocykliści długo nie byli dostrzegani. Pierwszą firmą, która zwróciła uwagę również ich potrzeby w kraju, była właśnie sieć wypożyczalni samochodów Abacus, która poszerzyła swoją działalność, uruchamiając wypożyczalnie motocykli Abacus Motorcycles Rental, które działają we wszystkich większych miastach w Polsce.

Kiedy warto wypożyczyć motocykl?

Oferta wypożyczalni motocykli uwzględnia potrzeby rozmaitych kierowców. Właśnie dlatego znajduje się w niej możliwość krótko-, jak i długoterminowego wynajmu jednośladu. W rezultacie z takiej propozycji mogą skorzystać zarówno osoby, posiadające własny motocykl, który chwilowo jest niesprawny, jak i ci, którzy nie chcą ponosić inwestycji związanej z zakupem i utrzymaniem pojazdu, ale planują krótszą lub dłuższą wyprawę z okazji dobrej pogody.

Możliwość wynajmu motocykla lub skutera jest zbawienną opcją również dla kierowców, którzy poszukują pojazdu zastępczego, kiedy ich własny uległ uszkodzeniu w wyniku kolizji drogowej. W takiej sytuacji mogą skorzystać z wynajmu bezgotówkowego, finansowanego z OC sprawcy.

Jakie motocykle można wypożyczyć?

Rozważając wynajmem motocykla wielu kierowców zastanawia się nad jakością i bezpieczeństwem takich pojazdów. W tej kwestii nie ma miejsca na kompromisy – każda awaria, zwłaszcza w czasie dłuższej wyprawy, byłaby źródłem zupełnie niepotrzebnych nerwów.

Dlatego w ofercie wypożyczalni Abacus znajduje się bardzo dużo modeli różnych marek, zawsze utrzymanych w doskonałym stanie. Wynajmujący mogą wybierać spośród motocykli Yamaha, BWM, a nawet Harley. W stajniach Abacus znajdują się m.in. MT-07 drugiej generacji czy sportowo-turystyczne modele Tracer 700.

Olbrzymie zainteresowanie propozycją wypożyczalni sprawia, że flota nieprzerwanie się powiększa. Tylko w maju bieżącego roku dołączy do niej kolejnych 21 jednośladów, oczywiście fabrycznie nowych. Oprócz motocykli znajdują się tutaj również mniejsze skutery miejskie.

Klienci firmy mają możliwość wynajmu pojazdu na okres od jednego dnia do nawet 12 miesięcy, przy czym cena maleje wraz z wydłużaniem się czasu użytkowania jednośladu. Wszystkie wynajmowane pojazdy posiadają aktualne ubezpieczenie i gwarancję, toteż jazda nimi oznacza zawsze bezpieczeństwo i beztroski relaks.