18 lipca 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Jakie auta są najchętniej skupowane?

Skup samochodów pozwala szybko sprzedać auto i cieszyć się pieniędzmi od ręki. Jak działają skupy samochodów? Jakie samochody przyjmują? W jakiej sytuacji warto udać się wprost do skupu samochodów i jak wybrać taki, który zaoferuje najlepszą cenę? Dowiedz się, czy Twoje auto ma szansę na sprzedaż w jeden dzień i co zyskujesz, dobijając targu na skupie.

Jak działają skupy samochodów? Skup aut a komis samochodowy

Zasada działania skupu samochodów jest bardzo prosta i z perspektywy sprzedającego to znacznie korzystniejsza forma współpracy, niż ta, którą oferują komisy. Wstawiając auto do komisu, pieniądze otrzymujesz dopiero wtedy, kiedy znajdzie się jego nabywca. Może to trwać tygodniami, a Ty zostajesz bez środka transportu i bez pieniędzy na nowy. Wchodząc we współpracę ze skupem, pieniądze otrzymujesz od ręki w momencie podpisania umowy i znalezienie nowego właściciela dla auta przestaje Cię interesować.

Skupy oferują rzetelną wycenę Twojego auta. Jest ona bezpłatna. Naturalnie, nie musisz się z nią zgadzać. Jeśli podejrzewasz, że wartość samochodu jest niedoszacowana, możesz wybrać się do innego skupu, porównać propozycje i sprzedać swoje cztery kółka tam, gdzie zaoferują Ci więcej – mówi przedstawiciel auto skupu LUX Autokomis, działającego m.in. w Chorzowie, Rudzie Śląskiej i Zabrzu, przy którym prowadzony jest też skup pojazdów.

W celu wyceny możesz przyjechać na miejsce skupu lub umówić się ze specjalistą, który zjawi się u Ciebie. Skorzystanie z tej usługi wymaga więc minimum wysiłku, a jeśli tylko zaakceptujesz kwotę, do transakcji może dojść jeszcze tego samego dnia.

Jakie samochody są skupowane?

Skupy samochodów są otwarte dla wszystkich pojazdów. Sprzedasz tu dwudziestoletnie zaniedbane auto, całą flotę firmową, ale też całkiem niezły wóz, którego chcesz się pozbyć tylko dlatego, że szybko potrzebujesz gotówki. Nie ma znaczenia, jak wygląda blacharka i jak wiele elementów jest do naprawy. Naturalnie, te czynniki będą wzięte pod uwagę przy wycenie, ale co do zasady na skupie możesz sprzedać każde auto.

Każdy, kto kiedykolwiek próbował sam sprzedać samochód za pośrednictwem portali ogłoszeniowych, wie, że znalezienie nabywcy od ręki to ogromny komfort. Możesz odzyskać pieniądze z samochodu i przymierzać się do kupna kolejnego bez odpowiadania na dziesiątki telefonów, bez umawiania się na oglądanie i bez irytujących kupców, którzy podchodzą z miernikiem lakieru do pełnoletniego auta za 1500 zł.

Skup samochodów to dobre rozwiązanie nie tylko wtedy, kiedy chcesz sobie oszczędzić czasu i nerwów związanych z wystawianiem auta na sprzedaż samodzielnie, ale też wtedy, kiedy nagła sytuacja sprawi, że będziesz pilnie potrzebował pieniędzy. W żadnym innym miejscu nie sprzedasz auta tak szybko, jak na skupie.