sprawdzony skup aut uzywanych
5 października 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Jaki samochód można oddać do skupu?

Kiedy decydujemy się na sprzedaż samochodu, który jest już – mówiąc wprost – stary, szukamy odpowiedniego rozwiązania. Gdy auto nie nadaje się do jazdy ani do naprawy lub koszty naprawy byłyby w praktyce kompletnie nieopłacalne, pozostaje nam oddanie pojazdu na złomowanie. Jeśli jednak nasz samochód wciąż jeździ o własnych siłach, można spróbować go sprzedać samodzielnie lub oddać do skupu. Tylko jaki samochód można oddać do skupu?

Skup samochodów używanych w praktyce

Jak już zasugerowaliśmy we wstępie, do skupu możemy oddać samochód, który jeździ o własnych siłach. Nie ma więc opcji, by sprzedać w komisie auto, które nie ma kół – ale to nie wszystko. Profesjonalny skup samochodów odmówi nam zakupu pojazdu, który jest też w inny sposób niekompletny. Jak powiedzieli nam przedstawiciele skupu Kar-Max z okolic Warszawy, komis to po prostu skup samochodów jeżdżących i pełnych. Nie sprzedamy tutaj auta pociętego na części. Trzeba też zaznaczyć, że żaden fachowy komis nie zdecyduje się na odkupienie od właściciela pojazdu, jeśli ten będzie miał niejasną dokumentację. Jednak bez obaw – samochód nie musi posiadać ważnego OC i przeglądu technicznego, więc jeśli stał latami zapomniany w zaciszu naszej działki, czy garażu, jeszcze nic straconego.

Dlaczego sprzedaż auta do skupu to lepsza opcja od sprzedaży indywidualnej?

Jeśli nasz samochód jest jeszcze w świetnym stanie, a my czujemy się choć odrobinę rozeznania na rynku aut używanych, częściej kusi nas, by spróbować znaleźć potencjalnego kupca samodzielnie. To jednak zajmie nam z pewnością sporo czasu i finalnie może okazać się, że daliśmy się naciągnąć. Tak niestety bywa. Gdy samochód jest bardzo stary i daleko mu do doskonałości, prędzej decydujemy się na skorzystanie z pomocy skupu, bo to prostsze i bezpieczniejsze. Wybór skorzystania z pomocy, jaką oferuje komis samochodowy, jest lepszy praktycznie zawsze (chyba że zamierzamy sprzedać auto bliskiej osobie). Warunek jest jeden: wybieramy sprawdzony skup aut używanych. Taki, który jasno określa zasady współpracy i ma konkretną ofertę. Celujmy w skup, który oferuje bezpłatny dojazd do klienta bez ukrytych opłat, dopełnia wszystkich potrzebnych formalności (najlepiej zredukowanych do minimum) i wypłaca pieniądze „od ręki”. Na rynku sprzedaży i zakupu samochodów używanych nie powinno być miejsca na niedopracowania. Jeśli z jakichś powodów mamy wątpliwości, czy dany skup zdecyduje się odkupić od nas auto, odłóżmy zwątpienie na bok i po prostu zapytajmy. Ocena techniczna i wycena nie potrwa długo!