DVD w samochodzie
27 września 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Jak zamontować DVD w samochodzie?

DVD w samochodzie może stać się elementem wyposażenia, które znakomicie uprzyjemni pasażerom długą podróż. Pozwoli cieszyć się interesującymi filmami lub programami, urozmaici monotonię jazdy, a jednocześnie umożliwi pożyteczne spędzanie czasu. Warto więc zainteresować się tego typu rozwiązaniem i dowiedzieć się, jak najlepiej przeprowadzić montaż odtwarzacza DVD w samochodzie.

Nowoczesne systemy multimedialne – rozrywka i informacja dla całej rodziny

Współczesne rozwiązania pozwalają na dostęp do multimediów nie tylko poprzez mobilne urządzenia takie jak telefony, tablety czy laptopy, ale także dzięki samochodowym stacjom multimedialnym z funkcją DVD. Montowane są one w zagłówkach pojazdów i umożliwiają wygodne oglądanie filmów i programów nie tylko z płyt, ale również online. Odtwarzacze z systemem Android umożliwiają dowolną konfigurację oraz korzystanie z wielu aplikacji, możliwych do zainstalowania. Dzięki temu możliwe jest wyświetlanie na ekranie filmów i muzyki z YouTube, map Google, czy też aplikacje społecznościowych. Odtwarzacz może zostać połączony z Internetem za pośrednictwem zewnętrznego modułu lub hotspotu WiFi utworzonego na telefonie użytkownika.

Odtwarzacze DVD do zagłówków samochodowych

Jeszcze do niedawna korzystanie z DVD w samochodzie kojarzone było z komfortem aut najwyższej klasy. Dzisiaj takie rozwiązanie jest dużo bardziej dostępne. Już za niewiele ponad tysiąc złotych można zakupić DVD zagłówkowe i zamontować w swoim pojeździe. Większość dostępnych urządzeń, zwłaszcza u profesjonalnych dystrybutorów akcesoriów montażowych do car audio to produkty wysokiej jakości, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jedną z takich firm jest sklep motoryzacyjny Stopol Group z Pruszkowa.

Szybki i łatwy montaż

Nowoczesne DVD do samochodu nie wymagają dokonywania przeróbek w zagłówkach, gdyż można je stabilnie i jednocześnie stosunkowo łatwo przymocować. Montaż DVD zagłówkowych nie niszczy tapicerki samochodu. Dobrym przykładem samochodowego DVD jest NEXT BASE CLICK 9 DUO DELUXE. Jest to inteligentny system, który umożliwia szybki montaż w pojeździe. Wystarczy wpiąć odtwarzacz w zagłówki i rozpocząć oglądanie. Zestaw składa się z 2 kolorowych ekranów o przekątnej wyświetlacza LCD 9 cali i 2 odtwarzaczy DVD. Dzięki takiej konfiguracja wyświetlane treści mogą jednocześnie oglądać dwie osoby. Dostępne są gniazda USB, wejścia i wyjścia AV, wejścia słuchawkowe oddzielne w obydwu urządzeń oraz wbudowany dekoder Dolby Digital. Odtwarzacz zasilany jest z  gniazda zapalniczki samochodowej 12 V lub sieci 230 V.