27 listopada 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Jak wyglądają oględziny samochodu przy skupie auta?

Sprzedaż samochodu wymaga poświęcenia czasu. Musimy przygotować nie tylko ogłoszenie, ale również znaleźć kupca na nasz samochód, co czasami może trochę potrwać. Jeżeli mamy w planach wymianę starego samochodu na nowy i chcemy szybko, sprawnie oraz bez nerwów sprzedać swoje auto, najlepszym wyborem jest sprzedanie auta do auto skupu. Jak wygląda skup samochodu, a szczególnie jego oględziny?

Skup auta – jak wyglądają oględziny?

Przed skupem samochodu, komis najpierw ustala ostateczną wycenę, która weryfikowana jest podczas oględzin samochodu przez eksperta. Bierze on pod uwagę nie tylko markę i cenę rynkową, ale również, co ważne – stan pojazdu. Jest to niezbędny etap w procesie skupu używanego auta.

Stan pojazdu oceniany jest właśnie poprzez jego oględziny. Sprawdzany jest przebieg samochodu, wyposażenie, pojemność silnika, stan techniczny, jakiekolwiek uszkodzenia nadwozia, podwozia, odpryski czy sam kolor lakieru. Istotna jest również przeszłość wypadkowa danego auta – zauważa nasz rozmówca reprezentujący Autokomis LUX, którego siedziba mieści się w Rudzie Śląskiej, a jego oddziały znajdują się w Zabrzu i Chorzowie.

Przy oględzinach warto zwrócić uwagę na zachowanie sprzedawcy. Jeżeli jest niechętny do zaglądania pod maskę lub nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania, możemy zacząć podejrzewać, że z samochodem prawdopodobnie jest coś nie tak. Ślady rdzy na nadkolach, kilka odcieni lakieru na pojeździe również o czymś świadczą. Przy oględzinach warto własnoręcznie w kilku miejscach sprawdzić grubość lakieru przy użyciu miernika. Fabryczna powłoka powinna mieć od 100 do 200 mikrometrów. Wynik powyżej 300 mikrometrów oznacza drugą warstwę lakieru.

Dlaczego warto wybrać auto skup?

Auto – komis zajmujący się skupem samochodów to dobre rozwiązanie, jeżeli szybko potrzebujemy gotówki. Jest to wygodna opcja, gdyż dzięki niej pomijamy kilka kroków, które przejmuje za nas komis. 

Jeżeli nie jesteśmy pewni stanu technicznego naszego auta lub przez jego stan techniczny nie możemy znaleźć klienta, warto oddać je do auto skupu w Rudzie Śląskiej lub autokomisu. Duża ilość skupów przyjmuje samochody w każdym stanie technicznym, czy to auta powypadkowe, uszkodzone wskutek drobnych kolizji czy ze zniszczonym wnętrzem.

Wybierając auto skup, jesteśmy zwolnieni również z podatku od czynności cywilno-prawnych oraz oszczędzamy dużo czasu, który poświęcilibyśmy na dodawanie ogłoszeń w Internecie oraz na umawianie się z potencjalnymi klientami. Oddając samochód do skupu, możemy otrzymać gotówkę do ręki lub pozostawić samochód w rozliczeniu, jeżeli chcemy zmienić go na nowszy, większy lub mniejszy model.