podroz do Danii bus
10 września 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Jak wygląda podróż busem do Danii. Czy niezbędna jest przeprawa promem?

Dania to jeden z bardziej popularnych kierunków, jeśli chodzi o wyjazdy Polaków za granicę. Nie da się ukryć, że główną tego przyczyną są atrakcyjne warunki panujące na tamtejszym rynku pracy, jednak nie bez znaczenia jest także infrastruktura turystyczna oraz bliskość tego kraju. Do Danii możemy dostać się na różne sposoby, w tym również busem. Dlaczego warto wziąć pod uwagę tę właśnie opcję?

Jak dostać się do Danii?

Ze względu na lokalizację Danii, która niemal w całości leży na terytorium Półwyspu Jutlandzkiego otoczonego wodami Bałtyku i Morza Północnego, możliwe jest dostanie się do tego kraju właśnie drogą morską. Podróż promem z pewnością ma swoje zalety, do których należy wygoda związana z możliwością wynajęcia kajuty. Z drugiej strony jest to jednak spory koszt, zwłaszcza latem oraz jeśli podróżujemy autem. I choć połączenie podróży morskiej z samochodową to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy na miejscu chcemy dysponować własnym środkiem transportu, to jednak pod względem cenowym i logistycznym nie jest ono idealne. Zwłaszcza że miejsca odprawy są ograniczone i w Polsce sprowadzają się w praktyce jedynie do Świnoujścia, ewentualnie Trójmiasta, skąd nie dotrzemy do Danii bezpośrednio. Jeśli chcemy szybko i bez przesiadek dotrzeć do tego kraju z różnych miejsc w Polsce, możemy zdecydować się na samolot, przy czym i tu musimy liczyć się ze sporym niekiedy kosztem, a przede wszystkim z ograniczeniami w zakresie przewozu bagaży. Zdecydowanie więcej swobody daje podróż busem, którą możemy odbyć na kilka sposobów, np. wybierając drogę przez Szczecin lub Berlin.

Busem do Danii. Dlaczego warto?

Do zalet podróży busem do Danii należy wspomniana już swoboda, jak chodzi o ilość zabieranych ze sobą bagaży. To jednak nie wszystko. Istotnym atutem tego środka transportu jest wygoda, jaką gwarantuje on pasażerom. Renomowane firmy przewozowe, czego przykładem jest Luarko Trans z Sierakowic, oferują nowoczesne i kompleksowo wyposażone busy z klimatyzacją i wygodnymi fotelami. Podróż w takim pojeździe minie przyjemnie i szybko, tym bardziej że trasa samochodowa do Danii wiedzie głównie przez autostrady, co znacznie skraca czas dojazdu. Warto również wspomnieć, że wybierając dobrego przewoźnika, możemy liczyć nie tylko na duży wybór punktów zbiórek, ale także na możliwość odbioru z danego adresu. Co więcej, korzystając z takich usług możemy także dostarczać przesyłki. Biorąc pod uwagę tak liczne zalety przewozów do Danii, nie dziwi fakt, że wiele osób wybiera tę właśnie opcję jako tańszą i wygodniejszą alternatywę dla podróży promem.