wygłuszenie pojazdu pianką
14 listopada 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Jak wyciszyć auto z przelotem?

Wyciszenie auta z przelotem poza tłumieniem hałasu pozwala także cieszyć się wysokimi osiągami jazdy i komfortową podróżą. Przelot jest niczym innym, jak układem wydechowym, którego zadaniem jest szybkie pozbywanie się spalin. Taki wydech jest pozbawiony zakrętów, a jego wnętrze jest okrojone. Niestety przelot w samochodach ma jedną wadę – powoduje hałas zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Jak pozbyć się uciążliwego hałasu z wydechu pojazdu?

Zalety wyciszenia samochodu pianką PUR

Jednym ze sposobów na wyciszenie samochodów z przelotem, jest zastosowanie specjalnej pianki wtórnie spienionej. Takie rozwiązanie pozwala skutecznie zredukować hałasy spowodowane dostającym się pod karoserię powietrzem. Wyciszenie samochodów z przelotem znacznie poprawia komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Zwiększa także brzmienie systemu audio w pojeździe. Pianki przeznaczone do wyciszania pojazdów ograniczają także wszelkie drgania i wstrząsy.

Jak wyciszyć auto z przelotem za pomocą pianki PUR?

Pianka PUR jest materiałem niepalnym, którego montaż nie wymaga skomplikowanych zabiegów. Wygłuszenie pojazdu z przelotem polega na rozcięciu i wyczyszczeniu tłumika. Rurę obkłada się następnie pianką i wypełnia wszelkie wolne przestrzenie przelotowe. Należy jednak pamiętać, aby nie zablokować mechanizmu w aucie i nie zakryć innych otworów. Zastosowanie pianki cieszy się popularnością nie tylko ze względu na właściwości wygłuszające materiału, ale także na wysoką elastyczność  i nieprzepuszczalność powietrza. Dzięki temu wykonane wygłuszenie będzie szczelne i trwałe na długi czas. Warto jednak dokonywać zakupu takiego materiału tylko od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość sprzedawanych towarów. Właśnie dlatego producent pianki PUR Rebondex cieszy się takim uznaniem wśród Klientów poszukujących solidnego materiału do wygłuszenia swojego pojazdu.

Czy warto wygłuszać samochód pianką PUR?

Wygłuszenie pojazdów znacznie poprawia komfort podróżowania samochodem, a także jakość dźwięku systemu audio. Warto także pamiętać, że podróżowanie w długotrwałym hałasie może powodować zmęczenie kierowcy oraz negatywnie oddziaływać na jego koncentrację. Niewiele samochodów posiada fabrycznie zamontowane wygłuszenie, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o to we własnym zakresie. Zastosowanie pianki PUR w motoryzacji ma więc wpływ nie tylko na redukcję hałasu, ale także poprawę komfortu podróżowania, bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego.