Kobieta w camperze
22 lutego 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Jak wybrać dobry camper na wyjazd?

Dla wielu z nas idealną alternatywą dla powszechnych współcześnie podróży samolotowych jest wybranie się na wczasy camperem. Takie rozwiązanie niesie szereg rozmaitych zalet, między innymi wiąże się z pewnością z możliwością doświadczenia ciekawszych przygód, w przeciwieństwie do monotonnego lotu samolotem. Dobrze jednak wiedzieć, jaki camper wybrać, by spełniał on wszystkie nasze oczekiwania.

Dobry camper powinien mieć…

Wszyscy ci, którzy rozpoczynają swoją przygodę z podróżowaniem camperem, w pewnym momencie zdają sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego pojazdu nie należy do łatwych zadań. Producenci tych szczególnych środków transportu oferują aktualnie campery wyposażone w rozmaite udogodnienia. Dylematy klientów zazwyczaj wynikają z tego, że nie do końca wiedzą oni, jaki chcą przeznaczyć budżet na wynajęcie bądź kupienie pojazdu i czego tak naprawdę im potrzeba – mówi ekspert z firmy SpiderCamper z siedzibą w Krakowie.

Jeśli chcemy wybrać odpowiedni dla nas camper, zastanówmy się, czego tak naprawdę oczekujemy od pojazdu, którym będziemy się poruszać w drodze na nasz wyczekiwany urlop. Jeśli nie uda nam się sprecyzować listy naszych wymagań, wybranie właściwego campera może się okazać bardzo trudne. Ważne jest, ile osób powinien pomieścić dany pojazd, czyli czy na wczasy wybieramy się w kilka osób, czy może jedynie z jedną osobą bądź zupełnie sami.

Poza, oczywiście, samą jakością pojazdu od strony technicznej kluczowe jest wyposażenie danego campera. Pamiętajmy o tym, kiedy chcemy skorzystać z ofert sprzedaży bądź wynajmu camperówZawsze sprawdzajmy, czy łóżka, które znajdują się wewnątrz samochodu kempingowego, są odpowiednio wygodne. Jeśli w danym pojeździe mamy spędzić kilka lub kilkanaście dni, to dobrze, jeśli będziemy mogli się w nim wygodnie wyspać i odpocząć po męczącej podróży. Podobnie warto sprawdzić komfort użytkowania dostępnych w camperze siedzeń. Zawsze też zwracajmy uwagę na kuchnię, szczególnie wtedy, kiedy zamierzamy podróżować z całą rodziną, w tym z dziećmi. Możliwość przygotowywania świeżych, gorących posiłków jest niezwykle ważna. Sprawdźmy w związku z tym, czy w danej kuchni znajduje się piekarnik, czy jest w niej odpowiednia liczba schowków, czy zapewniona jest w niej właściwa wentylacja, czy odpowiada nam ulokowana w niej lodówka, a także czy podczas gotowania będzie nam wygodnie w tym miejscu. To samo dotyczy łazienek, które powinny być dla nas maksymalnie komfortowe.

Inne ważne cechy

Kiedy zastanawiamy się nad kupnem bądź wynajmem campera, dobrze też zwrócić uwagę na rozkład wszystkich mebli znajdujących się w jego wnętrzu. Ważne jest, by podczas przebywania w pojeździe było nam w nim wygodnie. Musimy między innymi ustalić, czy w camperze jest odpowiednia dla nas ilość wolnej przestrzeni i czy swobodnie można się w nim poruszać. Jeśli stwierdzimy, że dany pojazd jest dla nas zdecydowanie za mały lub za duży, szukajmy wówczas takiego campera, który będzie miał odpowiednie rozmiary.