przyczepa z plandeką
9 listopada 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Jak wybrać dobrą plandekę samochodową?

Plandeka samochodowa pozwala zabezpieczyć przewożony ładunek. Warto jednak pamiętać, że tylko właściwie dobrana może spełnić swoje zadanie. Przy doborze odpowiedniej plandeki najważniejsze jest przeanalizowanie swoich potrzeb i zadań, jakie ma spełniać plandeka. Inna plandeka sprawdzi się do samochodów dostawczych, a inna np. do naczep. Czym wyróżniają się dobre plandeki samochodowe?

Dobra plandeka samochodowa – czym się wyróżnia?

Wybór plandeki samochodowej powinien być uwarunkowany jej parametrami – rodzajem materiału, rozmiarem oraz sposobem użytkowania. W przypadku plandek namiotowych dobrym rozwiązaniem będą te, wykonane z wysokogatunkowego PCV – wytrzymałego i odpornego na niekorzystne czynniki atmosferyczne materiału, który zapewnia długoletnie użytkowanie. Ważny jest więc zarówno aspekt funkcjonalny, jak i estetyczny. Warto wybierać takie plandeki samochodowe, które zapewnią stabilność całej konstrukcji. W tym celu stosuje się specjalne wzmocnienia.

Charakterystyka dobrych plandek samochodowych

Dobierając plandekę samochodową, warto pamiętać o materiale, z którego została wykonana. Szczególnie polecane są plandeki o gramaturze 650 – 680 g/m2 lub 900 – 930 g/m2 z PCV. Plandeka samochodowa powinna być również dopasowana do wymiarów pojazdu, na którym będzie się znajdować. Samochody firmowe, które często pokonują długie trasy, powinny być dodatkowo wyposażone w plandekę z nadrukowaną grafiką reklamową. Ważne jest jednak to, aby taki druk był wykonany za pomocą bezpośredniego wydruku wielkoformatowego lub poprzez precyzyjne malowanie ręczne. Dzięki odpowiednim technikom można cieszyć się reklamą firmy na długo, bez obaw o zmycie lub przetarcie napisów. Warto jednak pamiętać, że wyłącznie plandeki pochodzące od renomowanych producentów zapewniają wysoką jakość. Właśnie dlatego z oferty producenta plandek samochodowych Plandeki24 z Nowej Soli korzysta tak wielu Klientów, którym zależy na wysokogatunkowych zabezpieczeniach dla przewożonych produktów.

Zalety plandek samochodowych

Plandeki samochodowe są niezbędnym wyposażeniem każdego kierowcy zajmującego się przewożeniem towarów. Dobrej jakości plandeka pomoże uniknąć strat związanych z uszkodzeniem towaru. Pozwala także ochronić ładunek przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi i dowieźć go do Klienta w nienaruszonym stanie. Zakup plandek z nadrukowaną grafiką to dodatkowy sposób na reklamę firmy i pozyskanie większej liczby Klientów. Warto więc korzystać z oferty renomowanych producentów plandek samochodowych, którzy zapewnią wysoką jakość oferowanych produktów.