Transport busem
3 marca 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Jak wybrać bezpieczny transport do Niemiec?

Transport do Niemiec powinien zostać wybrany z rozmysłem, niezależnie od tego, czy planujecie podróż w celach zarobkowych, turystycznych czy edukacyjnych. Do wyboru macie m.in. samolot, pociąg czy prywatny samochód, ale w przypadku Niemiec najlepiej sprawdza się wynajem busa. W gąszczu dostępnych na rynku ofert możecie odnaleźć takie, które zapewnią Wam zarówno bezpieczną podróż, jak i rozsądną cenę usług.

 

Ze statystyk wynika, że Polacy coraz częściej podróżują do Niemiec. Zwykle wybierają się tam służbowo i zarobkowo, w odwiedziny do znajomych i rodziny oraz w celach turystycznych. Berlin, Hamburg, Düsseldorf , Monachium, Norymberga, Bonn czy Essen to miejsca warte zwiedzania i częste cele podróży służbowych. Osoby poszukujące pracy, wybierają także aglomerację drezdeńską i Turyngię, które stanowią jedne z najbardziej uprzemysłowionych rejonów Niemiec. Nic więc dziwnego, że wraz ze wzrostem podróży za zachodnią granicę, rośnie także liczba firm świadczących usługi przewozowe.

 

Czym kierować się przy wyborze przewoźnika?

 

Wiele osób korzysta z przewozów do Niemiec, bo wyprawa własnym samochodem za granicę jest z różnych względów mniej korzystna. Długa jazda za kierownicą męczy i wymaga działań logistycznych, które trzeba podejmować, podróżując samodzielnie. Zamiast tego, można wsiąść do busa i cieszyć się podróżą w komfortowych warunkach. Transport busem to także dobry wybór, jeśli wybieramy się do Niemiec większą grupą. Świetnie sprawdzi się ze względu na specyfikę przewozów w systemie door-to-door w przypadku:

  • wyjazdów w celach zarobkowych,
  • wyjazdów integracyjnych;
  • wyjazdów firmowych/szkoleniowych;
  • wyjazdów o charakterze turystycznym.

Żeby zapewnić sobie jak najlepszy standard podróżowania, trzeba wcześniej wybrać odpowiedniego przewoźnika. Najlepiej, gdyby w parze z atrakcyjną ceną szła dobra jakość usług.

 

5 zasad przydatnych przy wyborze dobrego przewoźnika

 

Planując podróż za granicę, warto kierować następującymi zasadami przy wyborze bezpiecznego transportu:

 

1. Korzystajcie z usług doświadczonego przewoźnika.

 

Pierwszą rzeczą, jaką powinniście zrobić, szukając bezpiecznego transportu do Niemiec, jest odwiedzenie strony internetowej przewoźnika. Ważną informacją, wskazującą na doświadczenie w branży, będzie data powstania firmy oraz zasięg jej działalności. Jeśli przedsiębiorstwo od wielu lat utrzymuje się na rynku i przy tym się rozwija, będzie to dla was sygnał, że macie do czynienia z godnym zaufania przewoźnikiem.

 

2. Sprawdźcie, jaką flotą dysponuje przewoźnik.

 

Wąskie odstępy między siedzeniami nie służą komfortowej podróży, szczególnie jeśli ma ona trwać kilka godzin lub więcej. O Waszej wygodzie decydują też fotele, a także klimatyzacja. Istotny jest także ogólny stan busów, którymi dysponuje konkretna firma. Cicha praca silnika to coś, co bardzo się ceni podczas długiej podróży.

 

Stan pojazdów decyduje przede wszystkim o bezpieczeństwie podróży, dlatego warto dowiedzieć się, czy np. wybrany przez nas przewoźnik nie ma przestarzałej floty. Najczęściej informacje o markach i wyposażeniu busów można znaleźć na stronach internetowych konkretnych firm. Wiemy z doświadczenia, że taka praktyka uprzedza wiele pytań klientów, którzy chcą wiedzieć, w jakich warunkach będzie przebiegał przejazd – wyjaśnia specjalista ds. obsługi klienta w firmie INTERBUS z Żar.

 

3. Dowiedzcie się, czy przewoźnik ma niezbędne uprawnienia do przewozu osób.

 

Wybierając przewoźnika, sprawdźcie, czy ma on niezbędne licencje i certyfikaty, potwierdzające jego kompetencje. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemności w przypadku ewentualnej kontroli. Co prawda w razie nieprawidłowości odpowiedzialność karną ponosi firma świadcząca usługi, ale może się okazać, że wykrycie uchybień doprowadzi do przerwania lub wydłużenia podróży.

 

4. Zorientujcie się, czy istnieje opcja transportu zastępczego.

 

Awarie, usterki, wydarzenia losowe —  to wszystko może wywołać przerwy w podróży. Dobry przewoźnik to taki, który w razie nieprzewidzianych okoliczności będzie w stanie jak najszybciej podstawić zastępczy pojazd.

 

5. Poszukajcie opinii na temat wybranego przewoźnika.

 

Źródłem naszej wiedzy mogą być komentarze na profilach przewoźnika w mediach społecznościowych, a także rankingi i informacje zawarte w mediach branżowych.