torba motocyklowa
27 sierpnia 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Jak wozić ładunki na motocyklu?

Kwestia bezpiecznego i wygodnego przewozu bagażu na motocyklu może pojawić się przy okazji wakacyjnych podróży, ale nie tylko. Doświadczeni motocykliści często wyruszają w dłuższe trasy, w które trzeba zabrać podstawowe wyposażenie, a nawet podczas codziennej jazdy po mieście pojawia się czasem potrzeba przemieszczenia się z ładunkiem. Jak poradzić sobie w takich sytuacjach?

Torby i plecaki motocyklowe

Naprzeciw tym potrzebom wychodzą sklepy oferujące akcesoria podróżnicze dla motocyklistów. W ich ofercie znajdziemy między innymi bogaty wybór toreb i plecaków motocyklowych. Za najwygodniejsze rozwiązanie uważany jest plecak, gdyż nie trzeba go trzymać w ręku ani nie ogranicza widoczności na drodze. Można wygodnie spakować do niego wszystkie potrzebne przedmioty, nie obawiając się, że coś nam zginie. Takie plecaki wykonywane są z dobrej jakości, nieprzemakalnych materiałów, dzięki temu możemy mieć pewność, że ładunek nie przesiąknie wodą ani nie ulegnie zniszczeniu podczas podróży. Posiadają też dodatkowe zabezpieczenia, mocne szwy oraz wyściółkę do podparcia pleców. Kupimy je na przykład w sklepie motocyklowym X-Moto.

Klasyczne torby i plecaki służące do podróży motocyklem mają pojemność do kilkudziesięciu litrów – za niewielki model zapłacimy mniej niż 100 złotych, większe to wydatek rzędu kilkuset złotych. Jeśli rzeczy do przewiezienia mamy niewiele, a są to na przykład takie drobiazgi, jak portfel czy telefon, możemy też użyć niewielkiej i poręcznej sakwy lub saszetki przypinanej do uda kierowcy. Często są to produkty skórzane.

A może kufer do przewozu bagażu motocyklem?

Kufry motocyklowe są ciekawą alternatywą dla plecaków i toreb. Stanowią one solidne zabezpieczenie ładunku przed uszkodzeniem oraz deszczem. Wykonywane są one z różnych materiałów, w tym m.in. z aluminium i plastiku. Dużym udogodnieniem podczas podróży może być zestaw kufrów motocyklowych, w którego skład wchodzi jeden większy, montowany za pasażerem oraz dwa dodatkowe, umiejscawiane po bokach maszyny. Z kolei niewielki kufer może być bezpiecznym miejscem do przechowania kasku motocyklowego w czasie, gdy go nie używamy.

Warto na koniec wspomnieć o tym, że zarówno plecaki i torby, jak i kufry mogą ze względu na swój stylowy, oryginalny wygląd przydawać szyku motocykliście i maszynie. Dotyczy to zwłaszcza produktów skórzanych czy ciekawie zdobionych. Taki produkt może być też świetnym prezentem dla motocyklisty, zwłaszcza jeśli posiada on już kask i inne niezbędne do jazdy akcesoria.