Fotel samochodowy
18 lutego 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Jak w prosty sposób odmienić wnętrze samochodu?

Wśród wielu zalet pokrowców samochodowych, na szczególną uwagę zasługuje ich atrakcyjność wizualna. Coraz więcej miłośników motoryzacji staje się amatorami tuningu samochodowego. Nie zadowala ich standardowe wykończenie i wyposażenie pojazdu. Dużą satysfakcję sprawia im zmiana wyglądu auta, zarówno dotycząca nadwozia, jak i jego kabiny. Najbardziej rzucającym się w oczy elementem wnętrza samochodu jest tapicerka. Warto przeczytać, jaki wpływ na zmianę wyglądu wnętrza mogą mieć nowe pokrowce na siedzenia.

Trzy słowa o pokrowcach i ich zaletach

Pokrowce samochodowe to praktyczne produkty przygotowane dla właścicieli pojazdów, którzy cenią sobie komfort, wysoką estetykę i oryginalność. Chcą poruszać się pojazdem wyposażonym w niestandardowe i niepowtarzalne elementy wnętrza. Pokrowce na siedzenia mają wiele zalet, które pozytywnie wpływają na codzienne użytkowanie pojazdu. Przede wszystkim chronią oryginalną tapicerką przed zużyciem oraz zabrudzeniami. W razie konieczności łatwo można je zdjąć i poddać czyszczeniu lub uprać. Pokrowce mogą także zasłonić zużytą tapicerką fabryczną pojazdu. Dzięki specjalnym piankom podnoszą komfort siedzenia kierowcy i pasażerów, a w niektórych wersjach dają lepsze podparcie lędźwiom i odciążają kręgosłup.

Walory wizualne tapicerki na fotelach

Niewątpliwie tapicerka na fotelach w znacznym stopniu wpływa na ogólny wygląd wnętrza samochodu. Ani zniszczone eksploatacją fotele, ani tapicerka, która nie przypadła do gustu kierowcy, nie są powodem do wymiany foteli na nowe. Jest prostszy i tańszy sposób. Wystarczy kupić pokrowce samochodowe i tą metodą na nowo zaaranżować kokpit pojazdu. Pokrowce na siedzenia dają niemal nieograniczone możliwości ingerencji w wygląd wnętrza.

Dobrzy producenci pokrowców samochodowych dbają o szeroki asortyment w swojej ofercie. Dostarczają na rynek motoryzacyjny produkty, które łatwo dopasować do gustu i ulubionej stylistyki  właściciela, koloru nadwozia i charakteru kokpitu, typu samochodu oraz wielu innych preferencji. Oferują pokrowce w różnych fasonach, wykonane z atrakcyjnych materiałów, które podkreślają charakter produktu.

„Nasze pokrowce – wyjaśnia handlowiec z firmy Mirex II, która specjalizuje się w produkcji pokrowców samochodowych – uszyte są z wytrzymałych i odpornych na zabrudzenia tkanin, dzianin i welurów przeznaczonych do celów tapicerskich. Pokrowce z alkantary, czyli miękkiej i odpornej na ścieranie tkaniny, wykonanej z bardzo drobnych i splecionych w specjalny sposób mikrowłókien poliestru i poliuretanu to produkty o wyższym standardzie. Najbardziej atrakcyjnie prezentują się jednak pokrowce ze skóry ekologicznej, która doskonale imituje skórę naturalną, a przy tym jest materiałem przyjaznym środowisku”.

Zastosowanie pokrowców samochodowych skutecznie poprawia wygląd wnętrza pojazdu i pozwala na jego nową aranżację. Szeroki wybór wzorów, kolorów i rodzajów tkanin umożliwia dowolną personalizację kokpitu auta i stworzenie wnętrza, o jakim marzy właściciel auta. Niektóre modele wzbogacone są różnego typu wykończeniami. Efektowne przeszycia, pikowania lub hafty nadają im indywidualnego charakteru, elegancji albo sportowego sznytu. Szyte są według szablonów i pasują do konkretnych modeli samochodów. Mogą być również wykonane na indywidualne zamówienie.

Jeśli więc znudziłeś się już wnętrzem swojego pojazdu, to czas na odmianę. Wystarczy zakupić nowe pokrowce na siedzenia samochodowy. Ich producenci dokładają wszelkich starań, aby produkty były estetyczne i praktyczne oraz spełniały wszystkie pokładane w nich oczekiwania.